ايسنا/ فرانسه از راي دادگاه ويژه لبنان در پرونده ترور رفيق حريري استقبال کرد.

وزارت خارجه فرانسه در بيانيه‌اي اعلام کرد: "اين تصميم مهمترين نقطه عطف در مبارزه با مصونيت از اقدامات تروريستي است و خانواده‌هاي قربانيان و همچنين جامعه جهاني مشتاقانه منتظر اين حکم بودند".

در اين بيانيه همچنين آمده است: "فرانسه همه جا متعهد به مبارزه با مصونيت از مجازات است. از زمان تأسيس طبق قطعنامه ۱۷۵۷ شوراي امنيت سازمان ملل، فرانسه از دادگاه ويژه لبنان در زمينه بودجه و فني حمايت کرده و به اين کار ادامه خواهد داد".

وزارت خارجه فرانسه تصريح کرد که حکم دادگاه ويژه لبنان بايد کاملا اجرايي شود و امور اين دادگاه در مورد ترور جورج حاوي و اقدام به ترور مروان حماده و الياس المر نيز ادامه يابد.

در اين بيانيه اشاره شد: "فرانسه از اين فرصت استفاده مي‌کند تا به ياد رفيق حريري، نخست وزير فقيد لبنان و ۲۱ نفر ديگر کشته شده در حمله ۱۴ فوريه ۲۰۰۵ که تجسم جنگ براي حاکميت کشور خود بودند، اداي احترام کند و اقدامات ما در لبنان با همان روحيه است".

وزارت خارجه فرانسه همچنين تاکيد کرد: "فرانسه متعهد است که براساس اصلاحات بلندپروازانه، از جمله حاکميت قانون، عدالت و مبارزه با مصونيت از مجازات، به احياي لبنان بپردازد. اين آرزوهايي است که به شدت توسط مردم لبنان ابراز شده است".

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar