فارس/ رسانه‌هاي عراقي از قول رئيس جمهور آمريکا نوشتند که ترامپ تأکيد کرده است که نيروهاي اين کشور از عراق «به سرعت» خارج شود.

رئيس جمهور آمريکا مدعي شد که نيروهاي اين کشور در بازه زماني سه‌ ساله خاک عراق را ترک خواهند کرد.
شبکه سومريه عراق و خبرگزاري رسمي اين کشور (واع) گزارش دادند که دونالد ترامپ در ديدار با مصطفي الکاظمي، نخست‌وزير عراق گفته است: «شمار زيادي از نيروهاي خود را از عراق خارج کرده‌ايم و تنها تعداد خيلي کمي از سربازان ما در اين کشور باقي مانده است».

رئيس جمهور آمريکا در اين ديدار همچنين گفته است که خروج نيروهاي اين کشور از عراق «سريع» خواهد بود و در بازه زماني سه سال صورت خواهد گرفت.

خبرگزاري واع عراق همچنين از قول «احمد الصحاف»، سخنگوي وزارت خارجه عراق نوشت که اين کشور و آمريکا در خصوص تشکيل تيمي براي بررسي مکانيزم و جدول زمان‌بندي استقرار نيروهاي ائتلاف بين‌المللي به رهبري آمريکا در عراق به توافق رسيده‌اند.

دور دوم گفت‌وگوهاي راهبردي؛ سه روز بعد از انتخابات آمريکا

صحّاف در اين باره گفت که دور دوم گفت‌وگوهاي راهبردي بين بغداد و واشنگتن در خصوص نحوه اجراي مصوببه پارلمان عراق مبني بر خروج نيروهاي اجنبي از خاک اين کشور نيز اظهار داشت که ششم نوامبر سال ميلادي جاري ( ۱۶ آبان) آغاز خواهد شد.

او گفت: «عراق به شراکت با ايالات متحده آمريکا به چشم راهبردي نگاه مي‌کند و در راستاي تقويت زمينه‌هاي  مشترک بين دو کشور گام خواهد برداشت».

سخنگوي وزارت خارجه عراق اظهار داشت که منافع مشترک فراگير بين بغداد و واشنگتن نيازمند فراهم کردن محيط امن است و نيازمند اين است که در اين راستا تلاش‌هاي زيادي صورت گرفته و با قاطعيت تلاش‌هاي مشترک در مسير مقابله با تروريسم پيگير شود. او گفت که عراق همچنان به سياست حُسن هم‌جواري و قوانين بين‌الملل پايبند است.

نخست‌وزير عراق در رأس هيأتي بلند پايه چهارشنبه اين هفته به آمريکا رفت و قرار بود امروز پنجشنبه با دونالد ترامپ ديدار و گفت‌وگو کند.


به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar