باشگاه خبرنگاران/ وزیر مشاور در امور خارجه امارات اعلام کرد کشورش پیش از عادی سازی روابط با صهیونیست‌ها درخواست خرید جنگنده‌های اف-۳۵ را مطرح کرده بود.


به گزارش اسپوتنیک، انور قرقاش، وزیر مشاور در امور خارجه امارات در بیانیه‌ای اعلام کرد ابوظبی پیش از عقد توافق سازش با تل‌آویو، درخواست خرید جنگنده‌های اف-۳۵ را مطرح کرده بود.

انور قرقاش با تاکید بر اینکه امارات به دنبال به روز رسانی ناوگان جنگنده‌های خود با جت‌های اف-۳۵ آمریکاست، افزود: امارات از فلسطین می‌خواهد پس از توافق صلح ابوظبی با تل‌آویو، از ترک میز مذاکره خودداری کند.
وزیر مشاور در امور خارجه امارات همچنین اعلام کرد کشورش قصد دارد سفارت خود را در تل‌آویو ایجاد کند.

این بیانیه پس از آن صادر شد که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در جریان کنفرانسی خبری از تمایل امارات برای خرید جنگنده‌های اف-۳۵ این کشور خبر داد و گفت واشنگتن در حال بررسی این درخواست است. ترامپ همچنین از تمایل عربستان برای پیوستن به توافق صلح میان رژیم صهیونیستی و امارات خبر داد.

رئیس جمهور آمریکا مدعی شد اگر سایر کشور‌های خاورمیانه سرانجام به توافق صلح بپیوندند، انتظار دارد که ایران نیز به آن ملحق شود.

پیش از این رسانه‌های رژیم صهیونیستی علی‌رغم انکار بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر این رژیم، از وجود قرارداد تسلیحاتی به عنوان بخشی از توافق عادی سازی روابط امارات با تل آویو خبر داده بودند.

این رسانه‌ها اعلام کردند: آمریکا با فروش جنگنده‌های اف-۳۵ و پهپاد به امارات به عنوان بخشی از توافق عادی سازی روابط میان ابوظبی و تل آویو موافقت کرده است.

پیشتر روزنامه صهیونیستی هاآرتص گزارش داده بود مقامات ارشد رژیم صهیونیستی اعلام کردند پیش از عادی‌سازی روابط امارات با رژیم صهیونیستی، کابینه این رژیم از آمریکا خواسته بود تا زمانی که امارات به عادی‌سازی روابط با اسرائیل اقدام نکرده است، واشنگتن جنگنده اف-۳۵ به این کشور نفروشد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar