باشگاه خبرنگاران/ وزير مشاور در امور خارجه امارات اعلام کرد کشورش پيش از عادي سازي روابط با صهيونيست‌ها درخواست خريد جنگنده‌هاي اف-۳۵ را مطرح کرده بود.


به گزارش اسپوتنيک، انور قرقاش، وزير مشاور در امور خارجه امارات در بيانيه‌اي اعلام کرد ابوظبي پيش از عقد توافق سازش با تل‌آويو، درخواست خريد جنگنده‌هاي اف-۳۵ را مطرح کرده بود.

انور قرقاش با تاکيد بر اينکه امارات به دنبال به روز رساني ناوگان جنگنده‌هاي خود با جت‌هاي اف-۳۵ آمريکاست، افزود: امارات از فلسطين مي‌خواهد پس از توافق صلح ابوظبي با تل‌آويو، از ترک ميز مذاکره خودداري کند.
وزير مشاور در امور خارجه امارات همچنين اعلام کرد کشورش قصد دارد سفارت خود را در تل‌آويو ايجاد کند.

اين بيانيه پس از آن صادر شد که دونالد ترامپ، رئيس جمهور آمريکا در جريان کنفرانسي خبري از تمايل امارات براي خريد جنگنده‌هاي اف-۳۵ اين کشور خبر داد و گفت واشنگتن در حال بررسي اين درخواست است. ترامپ همچنين از تمايل عربستان براي پيوستن به توافق صلح ميان رژيم صهيونيستي و امارات خبر داد.

رئيس جمهور آمريکا مدعي شد اگر ساير کشور‌هاي خاورميانه سرانجام به توافق صلح بپيوندند، انتظار دارد که ايران نيز به آن ملحق شود.

پيش از اين رسانه‌هاي رژيم صهيونيستي علي‌رغم انکار بنيامين نتانياهو، نخست وزير اين رژيم، از وجود قرارداد تسليحاتي به عنوان بخشي از توافق عادي سازي روابط امارات با تل آويو خبر داده بودند.

اين رسانه‌ها اعلام کردند: آمريکا با فروش جنگنده‌هاي اف-۳۵ و پهپاد به امارات به عنوان بخشي از توافق عادي سازي روابط ميان ابوظبي و تل آويو موافقت کرده است.

پيشتر روزنامه صهيونيستي هاآرتص گزارش داده بود مقامات ارشد رژيم صهيونيستي اعلام کردند پيش از عادي‌سازي روابط امارات با رژيم صهيونيستي، کابينه اين رژيم از آمريکا خواسته بود تا زماني که امارات به عادي‌سازي روابط با اسرائيل اقدام نکرده است، واشنگتن جنگنده اف-۳۵ به اين کشور نفروشد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar