فارس/ سيد حسن نصرالله، دبيرکل حزب‌الله لبنان طي سخنراني خود به مناسبت اولين شب دهه محرم، رژيم صهيونيستي را مهمترين تهديد منطقه غرب آسيا دانست.

 
سيد حسن نصرالله، دبيرکل حزب‌الله لبنان شامگاه پنجشنبه طي اين سخنان رژيم اشغالگر را بزرگترين تهديد منطقه دانست و گفت که تمايز بين ماهيت اين رژيم و ماهيت آمريکا در برخي مواقع بسيار سخت است و هر دو در راستاي تحقق اهداف مشخصي حرکت مي‌کنند.

سيد حسن نصرالله مردم لبنان و مسلمان را به خوانش دقيق به دور از خوانش سطحيِ تاريخ و نحوه شکل‌گيري رژيم صهيونيستي دعوت کرد که عدم قرائت درست تاريخ، منجر به برداست اشتباه مي‌شود.

دبيرکل حزب‌الله لبنان شناخت تاريخ فلسطين و تاريخ متجاوزاني که پا به سرزمين تاريخي فلسطين گذاشتند را لازمه مقابله با دشمن صهيونيست دانست. او گفت: «براي اينکه نحوه تعامل با اين غده سرطاني يعني رژيم صهيونيستي را تشخيص دهيم، بايد تاريخ چند صد ساله فلسطين را بداني و بايد نقاط قدرت و ضعف آن‌ها را بشناسيم. آن‌ها (صهيونيست‌ها) تحت پوشش دين نقشه اشغالگرانه فاجعه‌بار خود را اجرا کردند».

سيد حسن نصرالله هدف از اعلام توافق عادي‌سازي بين امارات و رژيم صهيونيستي و اعمال فشار و محاصره در منطقه را تسليم شدن مردم فلسطين در برابر خواسته‌هاي صهيونيست‌ها دانست.

دبيرکل حزب‌الله لبنان گفت: «برخي از عرب‌ها بر اين باورند که صهيونيست‌ها در فلسطين حق ديني دارند ولکن گزينه‌هاي آن‌ها (صهيونيست‌ها] بيشتر بود و مي‌توانستند کشوري در آرژانتين با اوگاندا ايجاد کنند. اينکه آن‌ها تنها در فلسطين اقدام به چنين کاري کردند، بيانگر اين است که مسئله کاملا سياسي است».

او گفت که بدترين شکل برده‌داري در تاريخ بشريت در جايي شکل گرفته و ثبت شده است که امروز به آن ايالات متحده آمريکا مي‌گويند.

سيد حسن نصرالله گفت: «در حقيقت، آمريکا يک کشور وحشي و داراي تبعيض نژادي است و ما از آن انتظار نداريم که حق يا احترام به انسان را به رسميت بشناسد و براي ما درس حقوق بشر بدهد».

دبيرکل حزب‌الله دولت انگليس را نوکر صهيونيست‌ها دانست و گفت که آن‌ها خود را وقف تحقق اهداف استعماري صهيونيست‌ها کردند.

او به ماجراي فتح مکه اشاره کرد و گفت که در روز فتح مکه پيامبر (ص) با آن اخلاق بزرگ خود، به مخالفان و مشرکان گفت «برويد شما آزاد شده‌ايد». با اين حال فرزندان اين افراد (الطـلقاء) بعدها تنها نوه ذکور ايشان را در کربلاء محاصره کرده و دست به ارعاب و تهديد آن‌ها زد.

سيد نصرالله گفت که کساني که حماسه کربلا را رقم زدند، امروز براي ما الگو هستند؛ آن‌ها در روزهاي سخت براي ما الگوي خوبي هستند تا ثابت‌قدم باشيم و از پيشامدها ترس به دل را ندهيم.

او گفت: «تاريخ ما پر از است شخصيت‌ها و الگوهاي شريف و ممتازي که مي‌توان از آن‌ها درس آموخت و در زندگي از آن‌ها کمک گرفت».

دبيرکل حزب‌الله لبنان، با اشاره به شرايط کرونايي و عدم امکان برگزاري مراسم عزاداري همانند سال‌هاي گذشته، از شيعيان خواست با رعايت دستورالعمل‌هاي بهداشتي، به مناسبت‌هاي محرم اهتمام داشته باشند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar