ايسنا/ يکي از منابع نظامي کشور مالي اعلام کرد، مقام‌هاي جديد مالي که پس از کودتا روي کار آمده‌اند، در حال گفتگو با سنگال براي احتمال ديپورت رئيس‌جمهوري برکنار شده خود به اين کشور هستند.

به گزارش خبرگزاري اسپوتنيک، اين منبع مطلع اعلام کرد: گفتگوهايي با دولت سنگال درباره ديپورت ابراهيم بوباکار کيتا، رئيس جمهوري برکنار شده مالي به اين کشور وجود دارد.

اوايل روز پنجشنبه، اسماعيل واگو، سخنگوي کميته ملي براي نجات مردم در مالي گفت، يک شوراي انتقالي در مالي ايجاد مي‌شود. اين شورا به رياست رئيس جمهوري انتقالي است که مي‌تواند يک افسر نظامي يا يک فرد غيرنظامي باشد.

کميته ملي براي نجات مردم از سوي رهبران شورشي ارتش و در پي کودتاي اخير در مالي به عنوان نهاد جديدي براي اداره کشور تشکيل شده است.

کودتاي روز سه شنبه در پايگاه نظامي کاتي در نزديکي باماکو، پايتخت مالي آغاز شد. افسران شورشي ارتش ابراهيم بوباکار کيتا، بابو سيسه، نخست وزير و تعدادي ديگر از مقام‌هاي ارشد دولت را بازداشت کردند. رئيس جمهوري کمي بعد، استعفا و پارلمان را منحل کرد.

مجمع منطقه‌اي "اکوواس" روز پنجشنبه اعلام کرد که به دنبال اعزام هياتي از مقام‌هاي عالي رتبه به مالي براي کمک به احياي نظم و قانون اساسي در اين کشور است. اکوواس به دنبال بازگرداندن کيتا به عنوان رئيس جمهوري مالي است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar