ايسنا/ جو بايدن با پذيرش رسمي کانديداتوري حزب دموکرات آمريکا وعده داد تا يک استراتژي ملي را براي از بين بردن کوويد-۱۹ در کشور در روز اول رياست جمهوري‌اش محقق کند.

به گزارش خبرگزاري اسپوتنيک، جو بايدن، در چهارمين و آخرين شب گردهمايي ملي حزب دموکرات که در فضاي مجازي برگزار شد، طي نطقي رسما نامزدي حزب را پذيرفت.

او سخنراني خود را با نقل قولي از "الا بيکر"، فعال حقوق مدني آغاز کرد: "چراغي به دست مردم بدهيد و آنها راه خود را پيدا مي‌کنند."

او گفت: اينها کلماتي است که در زمان ما به کار مي‌آيد. رئيس جمهور فعلي، آمريکا را به شدت در تاريکي فرو برده.

بايدن گفت: اگر رياست جمهوري را به من بسپاريد، من بهترين صفات را در وجودمان زنده مي‌کنم، نه بدترين‌ها را. من هم پيمان نور خواهم بود، نه تاريکي.

وي هم‌چنين گفت: مفتخرم که پلاکارت حزب را در روز انتخابات داشته باشم. به همين دليل با افتخار فراوان اين کانديداتوري را براي انتخابات رياست جمهوري آمريکا مي‌پذيرم.

بايدن با اعلام اينکه وقت آن رسيده که به اين "فصل تاريک" پايان دهيم، وعده داد که استراتژي ملي را براي از بين بردن کوويد-۱۹ در روز اول کارش به عنوان رييس جمهور محقق مي‌کند.

او گفت: چون من موضوعي را مي‌فهمم که اين رئيس جمهور از ابتدا درک نکرده - هرگز اقتصاد به حالت عادي باز نخواهد گشت، هرگز نمي‌توانيم بچه‌هايمان را در فضايي امن به مدرسه بفرستيم، مگر آنکه مشکل اين ويروس را حل کرده باشيم. اين انتخابات زندگي ما را تغيير خواهد داد. اين راي گيري تعيين خواهد کرد آمريکا براي مدت‌هاي خيلي طولاني چه نوع کشوري خواهد بود.

بايدن گفت: در مورد اين رئيس جمهور مي‌دانيم که اگر چهار سال ديگر به او بدهيم، همان کاري را خواهد کرد که در چهار سال گذشته کرده است. رئيس جمهوري که هيچ مسئوليتي قبول نمي‌کند، از هدايت کشور شانه خالي مي‌کند، ديگران را مقصر مي‌شناسد، با ديکتاتورها گرم مي‌گيرد و به آتش نفرت و تفرقه دامن مي‌زند.

کانديداي دموکرات‌ها همچنين دولت کنوني آمريکا را مورد حمله قرار داد و درباره اينکه آمريکا چطور مي‌تواند پس از بحران کوويد-۱۹ احيا شود، سخن گفت.

 بايدن همچنين هشدار داد، اگر دونالد ترامپ در سمتش به عنوان رئيس جمهوري آمريکا باقي بماند، تعداد موارد ابتلا به کوويد-۱۹ در آمريکا همچنان بالا مي‌ماند، مشاغل خرد به صورت دائمي تعطيل مي‌شوند و خانواده‌ها با مشکلات زيادي روبرو خواهند شد.

او گفت: موضوع انتخابات امسال شخصيت، درستکاري، علم و دموکراسي است.

وي در بخش ديگري از اظهاراتش به چين نيز اشاره کرد و وعده داد که زنجيره تامين آمريکا به اين کشور متکي نخواهد بود.

بايدن همچنين درباره نابرابري و بي عدالتي شامل نابرابري نژادي و اجتماعي نيز سخن گفت و اعلام کرد، بر اين باور است که اين نسل آماده چالشي با هدف پايان دادن به اين نژادپرستي است.

کانديداي دموکرات‌ها در انتخابات رياست جمهوري آمريکا همچنين به اين مساله اشاره کرد که کشورش در صورت انتخاب شدن وي، چشم را بر روي مداخلات خارجي نمي‌بندد و وعده داد که به مساله تغييرات آب و هوايي مي‌پردازد و از اين فرصت براي رهبري جهان به سوي استفاده از انرژي پاک و ايجاد مشاغل جديد بهره مي‌برد.

اين گردهمايي به دليل همه گيري ويروس کرونا برخلاف سنت در غياب جمعيت برگزار مي‌شد و عمدتا قطعات از پيش ضبط شده سخنگويان در آن پخش مي‌شد. در پايان بايدن با خروج از سالن محل سخنراني در شهر ويلمينگتون ايالت دلاور به ديدار جمعيتي رفت که با اتومبيل در مقابل اين محل جمع شده بودند.

بايدن درحالي به استقبال انتخابات سوم نوامبر مي‌رود که طبق نظرسنجي‌ها از رقيب خود پيش است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar