باشگاه خبرنگاران/ ترامپ براي جلوگيري از آنچه تقلب در انتخابات خوانده، قصد دارد وکلاي قانوني را براي اجراي قانون و نظارت بر روند راي‌گيري بفرستد.
 

به گزارش  پايگاه اينترنتي هيل، دونالد ترامپ، رئيس جمهور آمريکا روز پنجشنبه گفت که قصد دارد در انتخابات ماه نوامبر وکلايي را براي اجراي قانون و نظارت بر روند راي گيري بفرستد تا از تقلب راي دهندگان جلوگيري کند.

او در مصاحبه با شان هنيتي، مجري شبکه فاکس نيوز که پرسيد آيا رئيس جمهور در صدد جلوگيري از تقلب در انتخابات ماه نوامبر است، گفت: ما به همه چيز توجه مي‌کنيم.

او افزود: قرار است کلانتر و وکلاي قانوني [پاي صندوق‌هاي راي] داشته باشيم. اميدواريم حمايت نيرو‌هاي اجراي قانون را داشته باشيم.

رئيس جمهور آمريکا بار ديگر از عملکرد راي گيري از طريق پست انتقاد و ادعا کرد "هرکسي مي‌تواند امضاء کند. هيچ کس تا به حال چيزي از اين دست نشنيده است. آن‌ها ممکن است برگه‌هاي پستي را به همه مناطق دموکرات و نه به مناطق جمهوريخواه بفرستند. مي‌تواند راه ديگري نيز باشد، اما من شک دارم".

اظهارات ترامپ مبني بر ارسال وکلاي قانوني به پاي صندوق‌هاي رأي، پس از آن صورت مي‌گيرد که او و متحدانش بار‌ها ادعا کرده اند که راي گيري از طريق پست راه را براي تقلب در انتخابات باز مي‌کند.

در هفته‌هاي اخير، رئيس جمهور آمريکا اين سوال را مطرح کرده است که آيا نتايج انتخابات با رأي گيري از طريق پست در ميان شيوع ويروس دقيق خواهد بود يا خير. او گفته است: اين تنها راهي است که باعث مي‌شود نتيجه انتخابات را واگذار کنيم.

ترامپ شب گذشته در يک پيام توئيتري نوشت: "آن‌ها ۵۱ ميليون برگه رأي را براي افرادي مي‌فرستند که حتي درخواست رأي گيري هم نداده‌اند. بسياري از اين افراد حتي موجود نيستند. آن‌ها سعي مي‌کنند اين انتخابات را بکار گيرند. نبايد اجازه دهيم.

پيش از اين نشريه نيويورک تايمز اعلام کرد تاکنون ۹ ايالت به علاوه واشنگتن دي سي آمادگي خود را براي راي گيري پستي اعلام کرده اند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar