باشگاه خبرنگاران/ رئيس جمهور آمريکا نسبت به بازداشت مشاور سابقش واکنش نشان داد.
 

به گزارش  خبرگزاري رويترز‏، دونالد ترامپ، رئيس جمهور آمريکا در واکنش به بازداشت استيو بنن، مشاور سابقش گفت: من احساس بسيار بدي دارم. من مدت زيادي است که با او سرو کار نداشتم و اين را بيشتر افرادي که در اين اتاق حضور دارند‏، مي‌دانند.

ترامپ با ناراحت کننده دانستن بازداشت بنن، افزود: بنن در کارزار انتخاباتي من حضور داشت و براي گلدمن ساکس و بسياري از شرکت‌ها کار کرد، اما مدت کوتاهي هم در دولت بود. من مدت‌ها است که با او سر و کار نداشته ام.

رئيس جمهور آمريکا تاکيد کرد: من وقتي که اين مطلب را درباره او خواندم ‏، (شيوه نگارش) آن را دوست نداشتم. من گفتم اين به دولت مربوط نمي‌شود بلکه به يک شخص مربوط مي‌شود. اين به نظر من مثل يک نمايش است.

گفتني است روز گذشته استيو بنن، دستيار ارشد دونالد ترامپ به اتهام کلاهبرداري صدها هزار دلاري در جريان ساخت ديوار مرزي آمريکا و مکزيک دستگير شد.

بر اساس آنچه دادستان‌هاي آمريکايي اعلام کرده‌اند در پي دريافت کمک هاي مردمي براي ساخت مرز آمريکا و مکزيک، اقدامات خلاف قانون رخ داده است.

استيو بنن بيش از يک ميليون دلار از نهاد مردمي «ما ديوار را مي‌سازيم» دريافت کرده است. به گفته دادستان منهتن، وي صد‌ها هزار دلار را صرف هزينه‌هاي شخصي کرده است.

«بريان کلفيج»، «آندريو بودالاتو» و «تيموتي شي» از جمله افراد ديگري بوده‌اند که در جريان پرونده اخير بازداشت شده‌اند. نهاد «ما ديوار را مي‌سازيم» مجموعا توانسته ۲۵ ميليون دلار براي ساخت ديوار جمع‌آوري کند. کيفر خواست عليه بنن در دادگاه فدرال منهتن تشکيل شده است.

ساخت ديوار در مرز آمريکا و مکزيک از جمله مهمترين شعارهاي انتخاباتي دونالد ترامپ بود. رويکرد منفي ترامپ در برابر پناهجويان از همان ابتدا مشخص بود. وي در شعارهاي انتخاباتي خود بارها اعلام کرده بود پناهجويان مکزيکي شمار زيادي از فرصت‌هاي شغلي را براي شهروندان آمريکايي از بين برده‌اند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar