فارس/ رئیس‌جمهور آمریکا در واکنش به سخنرانی جو بایدن در نشست کنوانسیون ملی حزب دموکرات، به او درباره سابقه ۴7 ساله حضور در فعالیت‌های سیاسی طعنه زد و گفت: «جو (بایدن) فقط حرف می‌زند.»

بنا بر گزارش رسانه‌های آمریکایی، دونالد ترامپ رئیس‌جمهور این کشور در حالی که هنوز سخنرانی جو بایدن به مناسبت پذیرش رسمی نامزدی حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری این کشور تمام نشده بود، در پیامی توییتری به این سخنرانی واکنش نشان داد.

به نوشته پایگاه هیل، دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا در حمله لفظی به سخنرانی جو بایدن در کنوانسیون ملی حزب دموکرات زمان را از دست نداد و در رد آن، دستور کار اعلامی او در این سخنرانی را «فقط الفاظ و حرف» توصیف کرد.

ترامپ پیش از آغاز سخنرانی جو بایدن معاون رئیس‌جمهور آمریکا در هشت سال ریاست جمهوری باراک اوباما گفته بود که او این سخنرانی را تماشا خواهد کرد.

ترامپ در حالی که بایدن در حال ایراد آخرین جملات سخنرانی خود در نشست مجازی دموکرات‌ها بود، در پیامی توییتری نوشت: «جو (بایدن) در ۴۷ سال هیچ کدام از این کارهایی که او حالا دارد درباره آنها حرف میزند را انجام نداده است. او هرگز تغییر نخواهد کرد، اینها فقط حرف است».

طعنه ترامپ به سابقه طولانی حضور رقیب دموکراتش در صحنه سیاسی آمریکا در حالی مطح شده که جو بایدن ۷۷ ساله کار خود را در سال ۱۹۷۰ به عنوان عضو شورای شهر «نیوکاسل» در ایالت «دلاور» آمریکا شروع کرد و به تدریج، طی سال‌های بعد به عنوان سناتور این ایالت در کنگره سال‌های متمادی حضور داشت تا در سال ۲۰۰۹ در مقام معاون رئیس جمهور آمریکا کارش را آغاز کرد و تمام هشت سال ریاست جمهوری باراک اوباما، نفر دوم دولت او بود.

واکنش اولیه ترامپ به سخنرانی بایدن در شرایطی انجام شده که او معاون رئیس‌جمهور آمریکا در سال‌های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۷ رسما نامزدی حزب دموکرات برای رقابت با دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری را پذیرفت.

بایدن در سخنرانی خود برای پذیرش نامزدی این حزب، اگرچه حتی یک بار نام دونالد ترامپ را به زبان نیاورد اما بارها به شدت به مواضع و اظهارات او و دولتش تاخت و هشدار داد که «این رئیس‌جمهور آمریکا را در تاریکی فرو برده است».

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar