فارس/ رئيس‌جمهور آمريکا در واکنش به سخنراني جو بايدن در نشست کنوانسيون ملي حزب دموکرات، به او درباره سابقه ۴7 ساله حضور در فعاليت‌هاي سياسي طعنه زد و گفت: «جو (بايدن) فقط حرف مي‌زند.»

بنا بر گزارش رسانه‌هاي آمريکايي، دونالد ترامپ رئيس‌جمهور اين کشور در حالي که هنوز سخنراني جو بايدن به مناسبت پذيرش رسمي نامزدي حزب دموکرات در انتخابات رياست جمهوري اين کشور تمام نشده بود، در پيامي توييتري به اين سخنراني واکنش نشان داد.

به نوشته پايگاه هيل، دونالد ترامپ رئيس‌جمهور آمريکا در حمله لفظي به سخنراني جو بايدن در کنوانسيون ملي حزب دموکرات زمان را از دست نداد و در رد آن، دستور کار اعلامي او در اين سخنراني را «فقط الفاظ و حرف» توصيف کرد.

ترامپ پيش از آغاز سخنراني جو بايدن معاون رئيس‌جمهور آمريکا در هشت سال رياست جمهوري باراک اوباما گفته بود که او اين سخنراني را تماشا خواهد کرد.

ترامپ در حالي که بايدن در حال ايراد آخرين جملات سخنراني خود در نشست مجازي دموکرات‌ها بود، در پيامي توييتري نوشت: «جو (بايدن) در ۴۷ سال هيچ کدام از اين کارهايي که او حالا دارد درباره آنها حرف ميزند را انجام نداده است. او هرگز تغيير نخواهد کرد، اينها فقط حرف است».

طعنه ترامپ به سابقه طولاني حضور رقيب دموکراتش در صحنه سياسي آمريکا در حالي مطح شده که جو بايدن ۷۷ ساله کار خود را در سال ۱۹۷۰ به عنوان عضو شوراي شهر «نيوکاسل» در ايالت «دلاور» آمريکا شروع کرد و به تدريج، طي سال‌هاي بعد به عنوان سناتور اين ايالت در کنگره سال‌هاي متمادي حضور داشت تا در سال ۲۰۰۹ در مقام معاون رئيس جمهور آمريکا کارش را آغاز کرد و تمام هشت سال رياست جمهوري باراک اوباما، نفر دوم دولت او بود.

واکنش اوليه ترامپ به سخنراني بايدن در شرايطي انجام شده که او معاون رئيس‌جمهور آمريکا در سال‌هاي ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۷ رسما نامزدي حزب دموکرات براي رقابت با دونالد ترامپ در انتخابات رياست جمهوري را پذيرفت.

بايدن در سخنراني خود براي پذيرش نامزدي اين حزب، اگرچه حتي يک بار نام دونالد ترامپ را به زبان نياورد اما بارها به شدت به مواضع و اظهارات او و دولتش تاخت و هشدار داد که «اين رئيس‌جمهور آمريکا را در تاريکي فرو برده است».

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar