ايسنا/ رئيس جمهوري فرانسه مي گويد که واکسن بيماري همه گير کوويد ۱۹ ممکن است به زودي آماده شود.

امانوئل ماکرون گفت: احتمال توليد واکسن ويروس جديد کرونا طي ماه‌هاي آينده وجود دارد.
وي همچنين از همکاري کشورهاي اروپايي با يکديگر در زمينه تحقيق براي توليد واکسن بيماري کوويد ۱۹ ابراز خرسندي کرد.
امانوئل مکرون که در اقامتگاه تابستاني خود در جنوب شرقي فرانسه و در جريان يک نشست خبري مشترک با آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان اظهار داشت: ما با همراهي يکديگر همکاري اروپايي در زمينه واکسن را بهبود بخشيده‌ايم. بسياري از کشورهاي ديگر و کميسيون اروپا براي تشويق شرکت هاي داروسازي اتحاديه اروپا در زمينه تحقيق براي کشف واکسن همسو شده‌اند.
وي افزود که همکاري کشورهاي عضو اتحاديه اروپا و کميسيون اروپا با يکديگر شامل حصول اطمينان از وجود ظرفيت کافي براي توليد و عرضه واکسن نوع جديد ويروس کرونا به جمعيت کشورهاي اروپايي مي شود.
از سوي ديگر کميسيون اروپا روز پنج‌شنبه اعلام کرد که با شرکت داروسازي «کيور-وک» (CureVac) در آلمان براي عرضه ۲۲۵ ميليون دوز از واکسن احتمالي کوويد ۱۹ به توافق رسيده است. اين چهارمين توافق مشابه بين اتحاديه اروپا و شرکت هاي داروسازي محسوب مي شود. اتحاديه اروپا پيش از اين با شرکت هاي داروسازي «سانوفي» و «جانسون و جانسون» براي عرضه به ترتيب ۳۰۰ و ۴۰۰ ميليون دوز از واکسن احتمالي به توافق رسيده بود.
بنابر گزارش يورونيوز، کميسيون اروپا همچنين روز ۱۴ اوت با شرکت داروسازي «آسترازنکا» براي عرضه ۳۰۰ ميليون دوز از واکسن احتمالي کوويد ۱۹ توافق کرده بود. در اين توافق پيش بيني شده است که اتحاديه اروپا مي تواند ۱۰۰ ميليون دوز ديگر علاوه بر ۳۰۰ ميليون دوز اوليه دريافت کند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar