ايسنا/ شرکت "جانسون و جانسون"(Johnson & Johnson) قصد دارد بزرگترين آزمايش باليني واکسن بالقوه کروناويروس را در ماه سپتامبر آغاز کند.

به گزارش سي‌ان‌بي‌سي، به گفته شرکت "جانسون و جانسون" آزمايش مرحله سوم واکسن کرونا اين شرکت روي ۶۰ هزار فرد سالم با سنين ۱۸ سال به بالا در ۱۸۰ نقطه آمريکا و ساير کشورها انجام مي‌شود.
شرکت‌کنندگان به صورت تصادفي براي دريافت يک دوز از واکسن يا دارونما انتخاب خواهند شد تا تعيين شود آيا واکسن اين شرکت ايمن و موثر است يا خير؟
اين افراد به مدت دو سال توسط محققان تحت پيگيري قرار خواهند گرفت.
"جيک سارجت"(Jake Sargent) سخنگوي "جانسون و جانسون" گفت: مرحله سوم آزمايش باليني واکسن کرونا شرکت ما تا حد امکان قوي خواهد بود و شامل آزمايش ۶۰ هزار نفر در ۱۸۰ نقطه در آمريکا و ديگر کشورها خواهد بود.
وي ادامه داد، ما در حال استفاده از مدلسازي داده‌ها و اطلاعات اپيدميولوژي براي پيش‌بيني و برنامه‌ريزي مکان مطالعات خود هستيم و انتظار داريم که اين اطلاعات به زودي نهايي شود.
شرکت "جانسون و جانسون" گفت که در واکسن کرونا ساخت خود از همان فناوري استفاده مي‌کند که براي ساخت واکسن تجربي ابولا استفاده کرد. اين واکسن شامل ترکيب مواد ژنتيکي حاصل از کروناويروس با آدنوويروس اطلاح شده است که علت بسياري از سرماخوردگي‌هاي انسان شناخته مي‌شود.
چندي پيش اين شرکت اعلام کرد که با امضاي يک قرارداد بيش از يک ميليارد دلاري، براي آمريکايي‌ها صد ميليون دوز از واکسن "کوويد-۱۹" را توسعه خواهد داد.
اين شرکت پيش‌بيني مي‌کند که واکسن‌هاي احتمالي براي استفاده اضطراري در اوايل سال ۲۰۲۱ ميلادي در دسترس باشد.

 

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar