فارس/ اتحاديه عرب در بيانيه‌اي از توافق دولت وفاق ملي و دولت شرق ليبي بر سر توقف درگيري‌ها استقبال کرد و خواستار برگزاري انتخابات شد.

اتحاديه عرب امروز جمعه در واکنش به اعلام آتش بس در ليبي بين دو طرف متخاصم اين کشور، از آن استقبال کرد.
دولت وفاق ملي ليبي به رياست «فايز السراج» که از سوي سازمان ملل به رسميت شناخته شده امروز در بيانيه‌اي اعلام کرد که به نيروهاي تحت امر خود دستور توقف درگيري‌ها را داده است.
همزمان با اين اعلام، دولت شرق ليبي با دولت «طُبرُق» که حامي ژنرال خليفه حفتر است، در اقدامي مشابه از توقف عمليات‌ها و درگيري‌ها در خطوط تماس خبر داد.
به گزارش شبکه العربيه، اتحاديه عرب با استقبال از اين آتش‌بس دو طرفه، طرفين درگير را به برگزاري انتخابات جديد و حرکت به سوي راه حل سياسي مسالمت‌آميز دعوت کرد.
توافق آتش‌بس در ليبي در حالي امروز سي‌ويکم مرداد اعلام مي‌شود که دولت وفاق ملي ليبي پيشتر پيشنهاد ابتکار عمل رئيس جمهور مصر مبني بر توقف فوري و از سرگيري مذاکرات را رد کرده بود.
اعلام توقف درگيري‌‌ها در ليبي بعد از آن صورت گرفت که وزراي دفاع ترکيه و قطر طي اين هفته وارد طرابلس، پايتخت ليبي و محل استقرار دولت وفاق ملي شدند و با همتايان خود و فايز السراج ديدار و گفت‌وگو کردند.
ليبي بعد از سرنگوني دولت معمّر القذافي توسط ائتلاف ناتو به سرکردگي آمريکا در سال ۲۰۱۱، تا سال ۲۰۱۵ فاقد دولت بود تا اينکه بر اساس توافق «صخيرات مغرب، دولت وفا ملي با نظارت سازمان ملل تشکيل شد. با اين حال حفتر اين دولت را به رسميت نشناخت.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar