تسنيم/ طالبان اظهار داشت که اشغالگران تلاش مي‌کنند تا با شعار دموکراسي و بازسازيT استقلال افغانستان را معامله کنند اما مردم اين کشور هرگز چنين معامله‌اي نخواهند کرد.

طالبان با انتشار بيانيه‌اي در وبسايت رسمي اين گروه نوشت که استعمارگران جهاني و مزدوران محلي آنها تلاش مي‌کنند از طريق استراتژي نظامي و بمباران و يا زير نام بازسازي، دموکراسي، پيشرفت و ديگر شعارها مردم افغانستان را تطميع کنند تا با اشغالگران در مورد استقلال اين کشور معامله کنند.

بيانيه مي‌افزايد: اشغالگران بايد آگاه باشند که مردم افغانستان استقلال را به ديده ارزشي بسيار عظيم و غيرقابل معامله مي‌بيند و به هيچ وجه از داعيه استقلال‌خواهي منصرف نمي‌شود.

طالبان تاکيد کرد که مردم افغانستان همواره ثابت کرده‌اند که ارزش‌هايي چون حاکميت اسلامي، فرهنگ اسلامي و استقلال برايشان نسبت به منافع مادي ارزشي بسيار بالاتر دارد.

در انتهاي اين بيانيه همچنين آمده است: به هموطنان مژده مي‌دهيم که آن روز نزديک است که کشور ما بار ديگر صاحب استقلال کامل و حاکميت اسلامي شود.

طالبان پيش از اين نيز در بيانيه‌اي به مناسبت صد و يکمين سالگرد استقلال افغانستان نوشته بود که اين گروه براي رسيدن به استقلال و برپايي "نظام خالص اسلامي" به مبارزه همه جانبه ادامه خواهد داد.

برخي کارشناسان نيز بر اين باورند که طالبان خواستار احياي "امارت اسلامي" است و ديپلماسي نيز مسير موازي را براي دستيابي به اين مهم براي آنها فراهم مي‌کند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar