ايسنا/ رئيس جمهور آمريکا روابط "خوب" خود با رهبر کره شمالي را به رخ کشيد و گفت: اگر به خاطر من نبود، آمريکا در حال حاضر در جنگ با کره شمالي به سر مي‌برد.

به نقل از خبرگزاري يونهاپ، دونالد ترامپ، رئيس جمهور آمريکا با اشاره به هيلاري کلينتون، رقيب دموکرات خود در انتخابات ۲۰۱۶ ميلادي و باراک اوباما، رئيس جمهور سابق آمريکا گفت: اگر هيلاري کلينتون رئيس جمهور آمريکا شده بود، کشورمان اکنون در جنگ بود. اگر اوباما اجازه داشت تا مدت بيشتري در راس قدرت بماند، اکنون در جنگ بوديم.

اين اظهارات ترامپ ظاهرا در واکنش به يکي از ادعاهاي حزب دموکرات مطرح شده است؛ ادعايي دال بر اينکه ترامپ ديکتاتورها و "قلدرهايي" همچون کيم جونگ-اون، رهبر کره شمالي را حمايت کرده است.

ترامپ و کيم سه بار با يکديگر ديدار کرده‌اند از جمله دو نشست دوجانبه در ژوئن ۲۰۱۸ و فوريه ۲۰۱۹ ميلادي.

اما از آخرين نشست رهبران آمريکا و کره شمالي در ويتنام که بدون نتيجه پايان يافت، تلاش‌ها براي خلع تسليحات اتمي پيونگ‌يانگ متوقف شده است.

ترامپ گفت: اگر به خاطر من نبود، آمريکا اکنون مشکل بزرگ‌تري با کره شمالي داشت.

وي در حال بازديد از پنسيلوانيا، زادگاه جو بايدن، رقيب انتخاباتي‌اش از حزب دموکرات در همان روزي که بايدن رسما نامزدي حزبش در انتخابات نوامبر را پذيرفت، افزود: زماني که من نخستين ديدار با کيم را برگزار کردم، اوباما گفته بود که کره شمالي بزرگ‌ترين مشکل کشور ماست. اما اگر به خاطر من نبود، اکنون مشکل بزرگي‌ داشتيم و در جنگ با کره شمالي به سر مي‌برديم.  

ترامپ تاکيد کرد:‌ وقتي مي‌گويم که من و رهبر کره شمالي بايکديگر ديدار کرده‌ايم، همه مي‌گويند "اوه، چه وحشتناک" اما نه اين يک اتفاق خوب است. اين يک اتفاق خوب است نه بد. اين بدان معناست که اتفاقات بدي رخ نمي‌دهد بلکه اتفاقات خوبي در جريان است.  

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar