ایسنا/ رئیس جمهور آمریکا روابط "خوب" خود با رهبر کره شمالی را به رخ کشید و گفت: اگر به خاطر من نبود، آمریکا در حال حاضر در جنگ با کره شمالی به سر می‌برد.

به نقل از خبرگزاری یونهاپ، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا با اشاره به هیلاری کلینتون، رقیب دموکرات خود در انتخابات ۲۰۱۶ میلادی و باراک اوباما، رئیس جمهور سابق آمریکا گفت: اگر هیلاری کلینتون رئیس جمهور آمریکا شده بود، کشورمان اکنون در جنگ بود. اگر اوباما اجازه داشت تا مدت بیشتری در راس قدرت بماند، اکنون در جنگ بودیم.

این اظهارات ترامپ ظاهرا در واکنش به یکی از ادعاهای حزب دموکرات مطرح شده است؛ ادعایی دال بر اینکه ترامپ دیکتاتورها و "قلدرهایی" همچون کیم جونگ-اون، رهبر کره شمالی را حمایت کرده است.

ترامپ و کیم سه بار با یکدیگر دیدار کرده‌اند از جمله دو نشست دوجانبه در ژوئن ۲۰۱۸ و فوریه ۲۰۱۹ میلادی.

اما از آخرین نشست رهبران آمریکا و کره شمالی در ویتنام که بدون نتیجه پایان یافت، تلاش‌ها برای خلع تسلیحات اتمی پیونگ‌یانگ متوقف شده است.

ترامپ گفت: اگر به خاطر من نبود، آمریکا اکنون مشکل بزرگ‌تری با کره شمالی داشت.

وی در حال بازدید از پنسیلوانیا، زادگاه جو بایدن، رقیب انتخاباتی‌اش از حزب دموکرات در همان روزی که بایدن رسما نامزدی حزبش در انتخابات نوامبر را پذیرفت، افزود: زمانی که من نخستین دیدار با کیم را برگزار کردم، اوباما گفته بود که کره شمالی بزرگ‌ترین مشکل کشور ماست. اما اگر به خاطر من نبود، اکنون مشکل بزرگی‌ داشتیم و در جنگ با کره شمالی به سر می‌بردیم.  

ترامپ تاکید کرد:‌ وقتی می‌گویم که من و رهبر کره شمالی بایکدیگر دیدار کرده‌ایم، همه می‌گویند "اوه، چه وحشتناک" اما نه این یک اتفاق خوب است. این یک اتفاق خوب است نه بد. این بدان معناست که اتفاقات بدی رخ نمی‌دهد بلکه اتفاقات خوبی در جریان است.  

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar