ایسنا/ مقامات ونزوئلایی گفتند، این کشور به روسیه، چین و کوبا پیشنهاد کمک در تولید واکسن‌های کووید ۱۹ و به روسیه همچنین پیشنهاد کمک در تست واکسن کرونا را داده است.

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، "دلسی رودریگز"، معاون ریاست جمهوری ونزوئلا گفت: ما همین حالا هم طی مذاکراتی با چین، روسیه و کوبا، ارتباطاتی را آغاز کرده و برای تأمین بستری به منظور تولید واکسن، اعلام آمادگی کرده‌ایم.

به گفته "کارلوس آلوارادو"، وزیر بهداشت ونزوئلا، مهم‌ترین واکسن‌های کووید ۱۹ در مرحله سوم کارآزمایی بالینی، توسط چین، آمریکا، بریتانیا و روسیه در حال تهیه است.

آلوارادو در این باره خاطرنشان کرد: ما با بیشتر آن‌ها در ارتباط هستیم. در مورد روسیه، ما با وزارت بهداشت این کشور درباره فرصتی برای ایجاد اتحاد (در توسعه) واکسن صحبت کرده‌ایم... ما پیشنهاد کرده‌ایم که در سومین مرحله این پروژه مشارکت داشته باشیم. ونزوئلا ۵۰۰ نفر را برای انجام آزمایشات فراهم می‌کند.

وی افزود که این دو کشور توافق کرده‌اند فرصتی را برای سازمان‌دهی به تولید مشترک واکسن و انتقال تکنولوژی، در نظر گیرند.

اوایل ماه اوت، وزارت بهداشت روسیه نخستین واکسن کووید ۱۹ در جهان را با نام "اسپوتنیک وی" به ثبت رساند؛ این واکسن توسط مؤسسه تحقیقاتی اپیدمیولوژی و میکروبیولوژی "گامالیا" تهیه شده بود.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar