تسنیم/ وزارت خارجه پاکستان اعلام کرد که این کشور قطعنامه ۲۲۵۵ شورای امنیت سازمان ملل علیه طالبان را بطور کامل اجرایی می‌کند.

پاکستان دستورالعمل کامل برای اجرای تحریم‌های شورای امنیت سازمان ملل علیه طالبان افغانستان را صادر کرده است.

وزارت خارجه پاکستان در بیانیه‌ای اعلام کرد: «دولت فدرال تمایل دارد که دستور دهد قطعنامه 2255 بطور کامل اجرا شود، بویژه افراد و اشخاص ذکر شده مطابق با قطعنامه‌های فوق، دارایی‌های آنها بلوکه می‌شود و مورد ممنوعیت سفر و تحریم‌های تسلیحاتی نیز قرار خواهند گرفت».

از سوی دیگر، «زاهد چوهدری» سخنگوی وزارت خارجه پاکستان می‌گوید که تحریم‌های اجباری شورای امنیت علیه طالبان افغانستان دیرزمانی است که بوده و منعکس کننده تغییری در فهرست تحریم‌ها و یا اقدامات جدیدی نیست.

قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل درباره بلوکه کردن دارایی‌ها، ممنوعیت سفر و تحریم‌های تسلیحاتی بر افراد، گروه‌ها، شرکت‌ها و اشخاص مرتبط با طالبان است.


وزارت خارجه پاکستان در حالی از صدور دستورالعمل کامل برای اجرای تحریم‌های شورای امنیت سازمان ملل علیه طالبان افغانستان خبر می‌دهد که مقامات اسلام‌آباد در آستانه دیدار با نمایندگان گروه ویژه اقدام مالی علیه پولشویی ( FATF ) قرار دارد و اقدامات پاکستان در رابطه با مبارزه با جرایم ارزیابی خواهد شد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar