تسنيم/ نشريه آمريکايي «فوربس» نوشته که رزمناو سنگين هسته‌اي "دريادار ناخيموف" ناوگان دريايي روسيه که در حال نوسازي و مجهز شدن به تجهيزات و تسليحات موشکي مدرن است، به قدرتمندترين کشتي جنگي در سطح جهان تبديل خواهد شد.

روزنامه «ايزوستيا»، چاپ مسکو، امروز گزارش داد: نشريه آمريکايي «فوربس» در مقاله‌اي نوشته است، رزمناو سنگين هسته‌اي و مجهز به تسليحات موشکي "دريادار ناخيموف" متعلق به ناوگان دريايي روسيه، که در حال مدرنيزه شدن است، احتمالاً به قدرتمندترين کشتي جنگي در جهان تبديل شود.

در اين مقاله يادآوري شده است: «اين رزمناو روسي از لحاظ اندازه، با کشتي جنگي آمريکايي از نوع آيووا (Iowa) قابل مقايسه است، ولي در "اصول و تجهيزات جنگي" به مراتب قدرتمندتر از آن است. اين رزمناو با مجهز شدن به تجهيزات و تسليحات مدرن، احتمالاً به قدرتمندترين کشتي جنگي در سطح جهان تبديل خواهد شد.»

در اين مقاله همچنين اشاره شده که رزمناو "دريادار ناخيموف" مسلح به موشک‌هاي مافوق صوت پي-700 «گرانيت» خواهد شد که با نام مستعار "قاتل هواپيما" و همچنين سامانه‌هاي دفاع ضد هوايي اس-300 و موشک‌هاي کا-33 «اوسا» مجهز شده‌اند.

نويسنده اين مقاله، تجهيزات نظامي اين رزمناو را "باورنکردني" خوانده است.

در ماه جولاي، کارشناسان نظامي ابراز اطمينان کردند که رزمناو "دريادار ناخيموف" که در سال 1983 ساخته شده، پس از مدرنيزه شدن، به يک قلعه مستحکم شناور تبديل مي شود که به تنهايي قادر است تمامي ناوگان ناتو را مهار کند.

اين کشتي نظامي سنگين قرار است در سال 2022، به ناوگان دريايي روسيه تحويل داده شود. رزمناو "دريادار ناخيموف" يکي از نخستين کشتي‌هايي خواهد بود که موشک‌هاي مافوق صوت «زيرکون» را دريافت مي‌کند. کلاهک اين موشک‌ها قادرند 9 برابر سرعت صورت پرواز کنند و در عين حال در حين پرواز، مانور و تغيير مسير را نيز انجام مي دهند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar