تسنيم/ وزير بهداشت اتريش با ابراز نگراني درباره افزايش آمار مبتلايان به کرونا در کشورش گفت که زمستان ويژه کرونايي در انتظار کشورش بوده و قواعد خاصي هم براي اين منظور در دستور کار قرار دارد.

به نقل از روزنامه اتريشي "کورير"، اخيرا آمار مبتلايان روزانه به کرونا در اتريش هم روند صعودي به خود گرفته و بر اساس اطلاعات نهادهاي بهداشتي در اين کشور آمار مبتلايان روزانه به بيش از 300 نفر رسيده است.

"رادولف آنشوبر"، وزير بهداشت اتريش در گفتگويي با يک رسانه چاپ اين کشور درباره روند افزايشي آمار مبتلايان به کرونا در کشورش ابراز نگراني کرده و درباره به وجود آمدن شرايطي مانند اوايل سال جاري ميلادي در پاييز هشدار داده و از شهروندان خواست فاصله گذاري ها را رعايت کرده و از ماسک استفاده کنند. وي همچنين از شهروندان خواست از واکسن آنفولانزا استفاده کنند.

وزير بهداشت اتريش همچنين گفت: بعد از يک تابستان خاص حالا يک زمستان ويژه و خاص در انتظار ما است، چرا که خطر به ويژه در فضاهاي بسته بالا است.

وي با اشاره به اينکه قواعد خاصي براي توريسم در زمستان امسال در دستور کار قرار خواهد گرفت همچنين گفت در اين باره با ايتاليا و سوئيس هماهنگي هايي انجام خواهد شد.

اتريش به علت افزايش چشمگير آمار مبتلايان محدوديت ها در اين کشور را تشديد کرده و مناطق بيشتري در اروپا را به ليست مناطق خطر کرونايي خود اضافه کرده است.

بر اساس جديدترين آمارهاي منتشر شده تا به حال 24762 نفر در اتريش به کرونا مبتلا شده و 730 نفر هم در اثر ابتلا به اين بيماري جان خود را از دست داده‌اند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar