فارس/ یک عضو پارلمان عراق گفت که نتایج سفر نخست وزیر کشورش به آمریکا و اقدام نکردن او برای اجرای سریع مصوبه اخراج نظامیان بیگانه از عراق باعث می‌شود که پارلمان جلسه‌ای برای سوال کردن از او برگزار کند.

«کریم علیوی» عضو ائتلاف الفتح در پارلمان عراق روز شنبه تاکید کرد که نتایج سفر نخست وزیر این کشور به واشنگتن باعث خواهد شد که پارلمان از او پس از بازگشت از آمریکا سوالاتی داشته باشد.
بر اساس گزارش پایگاه خبری موازین نیوز، علیوی گفت: «نتایج سفر مصطفی الکاظمی به واشنگتن اهداف ملی مورد درخواست از او را به خصوص در زمینه اخراج نظامیان اشغالگر آمریکایی از عراق محقق نکرد و همین باعث می‌شود که پارلمان نخست وزیر را به دلیل اجرا نکردن تصمیم پارلمان در اخراج نظامیان خارجی که مصوبه‌ای لازم الاجراست، مورد سوال قرار دهد».
عضو پارلمان عراق تاکید کرد: «اینکه نیروهای آمریکایی مدت طولانی در عراق بمانند، باعث تشدید اقدامات نظامی برخی گروه‌ها علیه آنها خواهد شد به خصوص که حضور ایالات متحده یک اشغالگری محسوب می‌شود و نخست وزیر مقصر  هرگونه تشدید اوضاع امنیتی عراق است».
نخست وزیر عراق که در حال حاضر در آمریکا به سر می‌برد، شب گذشته درباره دیدارش با «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا گفت که در این دیدار بر سر «تشکیل یک تیم فنی برای ایجاد مکانیزم این استقرار در خارج از عراق» توافق شد و این برای نخستین بار بود که آمریکا در قبال مطالبات دولت عراق، موضع روشن داشت و این مواضع را درک می‌کرد.
وی افزود: ترامپ تأکید کرد که «نیروهای آمریکایی طی سه سال آتی، از عراق خارج خواهند شد و آنان در پی استقرار آنها در خارج از عراق هستند».

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar