فارس/ يک عضو پارلمان عراق گفت که نتايج سفر نخست وزير کشورش به آمريکا و اقدام نکردن او براي اجراي سريع مصوبه اخراج نظاميان بيگانه از عراق باعث مي‌شود که پارلمان جلسه‌اي براي سوال کردن از او برگزار کند.

«کريم عليوي» عضو ائتلاف الفتح در پارلمان عراق روز شنبه تاکيد کرد که نتايج سفر نخست وزير اين کشور به واشنگتن باعث خواهد شد که پارلمان از او پس از بازگشت از آمريکا سوالاتي داشته باشد.
بر اساس گزارش پايگاه خبري موازين نيوز، عليوي گفت: «نتايج سفر مصطفي الکاظمي به واشنگتن اهداف ملي مورد درخواست از او را به خصوص در زمينه اخراج نظاميان اشغالگر آمريکايي از عراق محقق نکرد و همين باعث مي‌شود که پارلمان نخست وزير را به دليل اجرا نکردن تصميم پارلمان در اخراج نظاميان خارجي که مصوبه‌اي لازم الاجراست، مورد سوال قرار دهد».
عضو پارلمان عراق تاکيد کرد: «اينکه نيروهاي آمريکايي مدت طولاني در عراق بمانند، باعث تشديد اقدامات نظامي برخي گروه‌ها عليه آنها خواهد شد به خصوص که حضور ايالات متحده يک اشغالگري محسوب مي‌شود و نخست وزير مقصر  هرگونه تشديد اوضاع امنيتي عراق است».
نخست وزير عراق که در حال حاضر در آمريکا به سر مي‌برد، شب گذشته درباره ديدارش با «دونالد ترامپ»، رئيس جمهور آمريکا گفت که در اين ديدار بر سر «تشکيل يک تيم فني براي ايجاد مکانيزم اين استقرار در خارج از عراق» توافق شد و اين براي نخستين بار بود که آمريکا در قبال مطالبات دولت عراق، موضع روشن داشت و اين مواضع را درک مي‌کرد.
وي افزود: ترامپ تأکيد کرد که «نيروهاي آمريکايي طي سه سال آتي، از عراق خارج خواهند شد و آنان در پي استقرار آنها در خارج از عراق هستند».

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar