ايسنا/ رئيس‌جمهور آمريکا مجددا تئوري "ديوانه‌" مبني بر اينکه تاخير در اعلام نتايج انتخابات ماه نوامبر به سبب راي‌گيري پستي مي‌تواند منجر به رسيدن نانسي پلوسي به رياست جمهوري شود را تکرار کرد.

به گزارش اينديپندنت، نانسي پلوسي، رئيس مجلس نمايندگان آمريکا در سلسله مراتب قدرت در آمريکا بعد از مايک پنس، معاون رئيس جمهور، در جايگاه بعدي جانشيني رياست جمهوري قرار دارد. طبق تئوري که دونالد ترامپ، رئيس جمهور آمريکا مطرح کرده، در صورتي که رئيس جمهور جديد تا پايان دوره رياست جمهوري فعلي دونالد ترامپ در ۲۰ ژانويه، رياست خود را آغاز نکند طبق الزام اصلاحيه بيستم قانون اساسي آمريکا نانسي پلوسي به جايگاه رياست جمهوري ميرسد.
دونالد ترامپ که با طرح راي گيري پستي همگاني براي انتخابات رياست جمهوري نوامبر آتي در جنگ است در اظهاراتي در شوراي سياست ملي ۲۰۲۰ عنوان کرد، آراء پستي در سطح گسترده مي تواند منجر به تاخير به مدت چند هفته، چند ماه، چند سال و "شايد هيچ وقت" در تکميل انتخابات شود.
ترامپ خاطر نشان کرد: و من نمي‌دانم چه اتفاقي قرار است بيفتد. مي‌دانيد يک نظريه وجود دارد مبني بر اين که اگر تا پايان سال نتوانيد انتخابات را تکميل کنيد نانسي پلوسي ديوانه رئيس جمهور خواهد شد. شما به درستي آن را مي‌دانيد.
وي افزود: به اين فکر کنيد. به اين تئوري ديوانه هم فکر کنيد. شما اين تئوري را شنيده‌ايد. حالا من نمي‌دانم که آيا اين يک تئوري يا يک حقيقت است اما من گفتم که اين خوب نيست.
رئيس جمهور آمريکا گفت: اين بخشي از کليت اقدامات آنها است، اينکه اگر شما انتخابتان مشخص نشود رئيس مجلس نمايندگان رئيس جمهور مي شود و من فکر مي‌کنم اين امر يا در تاريخ بيستم و يا در تاريخ يکم اجرايي شود. و اين را کنار هر چيز ديگر و به عنوان گزينه در نظر بگيريد. اين يک فضاحت است. آنها مي‌دانند که اين چندش آور و کثيف است.
اين تئوري نخست در ماه ژوئيه بعد از آنکه دونالد ترامپ صحبت از تاخير در برگزاري انتخابات تا بعد از همه‌گيري کروناويروس با هدف اجازه به راي دادن حضوري ايمن مردم کرد، مطرح شد. بعد از اين صحبت ترامپ هشتگ "رئيس جمهور پلوسي" در توئيتر، اينستاگرام و فيسبوک ترند شد و سناتور لامار آلکساندر، در گفتگويي با سي ان ان مجددا اين تئوري را تکرار کرد.
با اين حال اين تئوري با توجه به اينکه در صورت عدم برگزاري انتخابات، دوره رياست خود پلوسي هم در سوم ژانويه به پايان مي‌رسد، درست نيست.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar