ايرنا/ دونالد ترامپ رئيس‌جمهوري آمريکا براي برادر فوت‌شده‌اش در کاخ سفيد مراسم تشييع جنازه خصوصي برگزار کرد اما شرکت‌کنندگان در اين مراسم، پروتکل‌هاي بهداشتي براي مقابله با ويروس کرونا را رعايت نکردند.

به گزارش تارنماي نشريه هيل، ترامپ در اين مراسم که روز گذشته برگزار شد، ميزبان حدود ۱۵۰ ميهمان از جمله فرزندان خود و دستياران نزديکش بود.
ميهمانان شرکت کننده در اين مراسم هيچ‌يک ماسک بر صورت نداشتند اما قبل از مراسم، از آنها در هتل بين المللي ترامپ تست کرونا گرفته شد.
رئيس جمهوري آمريکا و ملانيا بانوي اول اين کشور به همراه اليزابت ترامپ خواهر دونالد ترامپ، تابوت برادر را تا پايين پله هاي جلويي «نورث پورتيکو» در کاخ سفيد همراهي کردند. تابوت رابرت ترامپ برادر رئيس جمهوري آمريکا از کاخ سفيد خارج و به نيويورک منتقل شد.
برادر ترامپ روز شنبه هفته گذشته در سن ۷۱ سالگي در بيمارستاني در نيويورک درگذشت. وي متولد سال ۱۹۴۸ بود و پيش‌تر به عنوان معاون اجرايي رئيس سازمان ترامپ خدمت کرده بود.
برادر ترامپ بتازگي عنوان مهم خبرهاي رسانه هاي آمريکايي را به خود اختصاص داد؛ پس از آنکه دادخواستي را به نمايندگي از خانواده ترامپ براي جلوگيري از انتشار کتاب «مري ترامپ» برادرزاده رئيس جمهوري تنظيم کرد. برادرزاده ترامپ بشدت منتقد رئيس جمهوري و خانواده ترامپ است.
ترامپ هفته گذشته در زمان اعلام خبر مرگ رابرت ترامپ گفت: او فقط برادرم نبود، بلکه بهترين دوستم بود.
رابرت ترامپ يکي از چهار خواهر و برادر رئيس جمهوري آمريکا بود. وي از ماه گذشته وضع جسماني خوبي نداشت و در ماه ژوئن (خردادماه) نيز براي مداوا، مدتي در بيمارستان بستري شده بود. با اين حال، علت بستري شدن و مرگش هنوز مشخص نشده است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar