فارس/ شهر پورتلند آمريکا در حالي جمعه شاهد هشتاد و پنجمين شب از اعتراضات بود که حتي بارش باران نيز معترضان آمريکايي را متوقف نکرد.

در ادامه اعتراضات شهر پورتلند آمريکا، اين بار معترضان در مقابل اداره پليس شهر پورتلند که به عنوان «نورث پرِسينت» شناخته مي‌شود، تجمع کردند.
بر اساس گزارش شبکه «کي‌جي‌دبليو»، وابسته به شبکه آمريکايي ان‌بي‌سي، اين اعتراضات که جمعه شب (به وقت محلي) براي هشتاد و پنجمين بار تکرار شد، با بارش باران همراه شده بود.
خبرنگاران حاضر در صحنه اين اعتراضات گزارش داده‌اند که حدود ۲۰۰ معترض به تظاهرات پرداختند و خواستار برچيدن کامل ادارات پليس و زندان‌ها شدند.
پليس پورتلند گزارش داده‌ که جمعيت معترضان ساعت ۱۰:۱۵ شب در مقابل اداره پليس اين شهر تجمع کرده و شروع به پرتاب برخي مواد آتش‌زا کردند.
پليس معترضان را تهديد کرد در صورتي که دست به اقدامي جنايي بزنند، دستگير خواهند شد.
پليس همچنين بعد از ۱ بامداد روز شنبه (به وقت محلي) بعد از تجمع معترضان در مقابل اين اداره پليس اعلام وضعيت شورش کرد. اين اعتراضات باز هم به خشونت کشيده شد و پليس به معترضان حمله کرد.
اين در حالي بود که اين اعتراضات تا ساعت ۳ بامداد ادامه داشت و پليس مجبور به پرتاب نارنجک‌هاي دود‌زا به منظور متفرق کردن جمعيت شد.
از بيست و پنجم ماه مه، در پي کشته شدن يک سياهپوست آمريکايي به نام جورج فلويد، اعتراضات در شهر پورتلند و ديگر شهر‌هاي آمريکا شکل گرفت.
اين در حالي بود که اعتراضات شهر پورتلند به دليل دخالت مأموران فدرال به دستور دونالد ترامپ براي سرکوب معترضان شدت گرفت.
در نهايت انتقاد شديد از نحوه سرکوب معترضان موجب شد دولت ترامپ دستور دهد مأموران فدرال خيابان‌ها را ترک کنند اما ترامپ تهديد کرد در صورتي که مقامات محلي نتوانند به اين اعتراضات خاتمه دهند، بار ديگر مأموران فدرال را به خيابان‌هاي اين شهر گسيل خواهد کرد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar