ایسنا/ مشاور سابق امنیت ملی آمریکا اظهار کرد، مصر موفقیتی قابل ملاحظه در مقابله با تروریسم رقم زد و حق حمایت از مرزهای غربی خود را برای مقابله با هر گروه تروریستی در داخل خاک لیبی دارد.

جان بولتون، مشاور سابق امنیت ملی آمریکا در گفت‌وگوی اختصاصی با صدی البلد برای اولین بار در مصر و خاورمیانه گفت: مصر موفقیت خوبی در مقابله با تروریسم رقم زده و ما همکاری قابل اعتمادی در این زمینه داشتیم.
وی افزود: موفقیتی در مساله حل و فصل سیاسی بین فائز السراج نخست وزیر دولت وفاق ملی و خلیفه حفتر فرمانده نیروهای موسوم به ارتش ملی زیر نظر سازمان ملل نمی‌بینم این سیاستی است که آمریکا می‌پسندد. این امر برای سال‌های عدیده‌ای مطرح بود و درگیری‌ها اکنون بدتر و مداخله از جانب گروه‌های خارجی در لیبی بیشتر شده است.
بولتون اضافه کرد: از نظر مصر این سوال‌ مهمتر است که این کشور به وجود ثبات در مرزهای غربی‌ و عدم حضور تشکیلات تروریستی در نزدیکی مرزهای خود نیاز دارد لذا از دیدگاه آمریکا و تصمیم به برکناری معمر قذافی در سال ۲۰۱۱ به این مساله نگاه می‌کنم تفاوت در این است که دولت اوباما لیبی را همانند آنچه در عراق انجام داد تنها گذاشت و این در تقویت آشوب و ویرانی نقش داشت.
او ادامه داد: دوست ندارم ترکیه در حمایت از فائز السراج نقش داشته باشد و نمی‌خواهم هیچ قدرت خارجی را در این کشور ببینم. ادامه اوضاع نامناسب به نفع آمریکا و مصر نیست.
بولتون اظهار کرد: مخالف حضور ترکیه در لیبی هستم و سیاست دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا و اروپا در تعامل با پرونده لیبی نامشخص است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar