باشگاه خبرنگاران/ باراک اوباما در سخنراني خود در ميان اعضاي کنوانسيون ملي دموکرات‌ها، دونالد ترامپ را گزينه‌اي «بسيار نامناسب» براي رياست جمهوري آمريکا دانست.
 
به گزارش رويترز، باراک اوباما، رئيس‌جمهور پيشين آمريکا، شب گذشته در سخنراني خود در ميان اعضاي کنوانسيون ملي دموکرات‌ها که به صورت مجازي برگزار شد، دونالد ترامپ را گزينه «بسيار نامناسب» براي اشغال صندلي رياست جمهوري در کاخ سفيد اعلام کرد و گفت راي دادن به جو بايدن براي اطمينان از بقاي دموکراسي در آمريکا کاملا ضروري است.
اوباما گفت: «او (ترامپ) هيچ علاقه‌اي به کار ندارد. هيچ علاقه‌اي براي يافتن زمينه مشترک، هيچ علاقه‌اي به استفاده از قدرت عالي دفتر خود براي کمک به کسي که جزء دوستانش نيستند، ندارد.» اوباما در ادامه اضافه کرد «او رياست جمهوري را چيزي جز آنکه از آن براي جلب توجه به خود مورد استفاده قرار دهد، نمي‌داند.»
اوباما اين سخنان را در حالي مطرح کرده است که در دور نخست رياست ترامپ بر کاخ سفيد از انتقاد مستقيم از او اجتناب کرده بود. هرچند ترامپ به ندرت جلوي انتقادات خود از اوباما را مي‌گرفت و اغلب اتهاماتي بدون مدرک عليه او مطرح مي‌کرد.
اوباما شب گذشته، ترامپ را در مرگ ۱۷۰ هزار آمريکايي بر اثر ابتلا به کرونا مقصر مستقيم دانست و گفت عملکرد دولت او سبب از دست رفتن ميليون‌ها شغل و رکود اقتصادي شديد در کشور شده است. او در ادامه اضافه کرد عملکرد ترامپ سبب شد اصول دموکراتيک در داخل و همچنين خارج از کشور از ميان برود.
رئيس‌جمهور پيشين آمريکا در ادامه به حمايت از جو بايدن، نامزد دموکرات انتخابات آمريکا، پرداخت و گفت «هشت سال هر وقت با تصميم بزرگي روبه‌رو مي‌شدم جو آخرين کسي بود که در دفتر در کنار من باقي مي‌ماند. او من را به يک رئيس‌جمهور بهتر تبديل کرد و اين تجربه را دارد که ما را به يک کشور بهتر تبديل کند.»
اوباما در نهايت از مردم آمريکا خواست که به بايدن راي دهند و گفت «اگر مي‌خواهيد اصول دموکراسي حفظ شود به بايدن راي دهيد.»
انتخابات رياست جمهوري آمريکا قرار است در ماه نوامبر برگزار شود.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar