باشگاه خبرنگاران/ پس از توافق ننگین امارات و رژیم صهیونیستی، ابوظبی مذاکرات خود را برای خرید سامانه دفاع لیزی از تل‌آویو آغاز کرده است.
 
به نقل از پایگاه خبری المصدر نیوز، پیش از این نشریه صهیونیستی «اسرائیل هیوم» گزارش داده بود که امارات پس از عادی سازی روابط با اسرائیل علاقمند است سامانه لیزی دفاعی «لایت بلید» را که از سوی شرکت «اوپتی دیفنس» اسرائیل طراحی شده و در ارتش این رژیم مورد استفاده قرار می‌گیرد، خریداری کند.

این در حالی است که مقامات اماراتی اکنون مذاکراتی را با طرف صهیونیست برای خرید این سامانه آغاز کرده اند.

به گفته این نشریه، امارات برای تقویت قابلیت‌های دفاعی خود قصد خرید سامانه لایت بلید را دارد.

سامانه لایت بلید یکی از تجهیزات دفاعی پیشرفته است که صرفا برای مقابله با حملات هوایی جنگنده ها، بالگرد‌های نظامی و هواپیما‌های نظامی بدون سرنشین کاربرد دارد. این سامانه در حال حاضر در سرزمین‌های اشغالی نزدیک به نوار غزه مستقر است.

شبکه صهیونیستی کان نیز پیشتر اعلام کرده بود امارات و اسرائیل در شُرف امضای نخستن توافق خود هستند و این همکاری در چارچوب امنیت داخلی است؛ همچنانکه وزارت خارجه رژیم صهیونیستی نیز به گفته این شبکه اقدام به هماهنگ کردن مذاکرات در این خصوص کرده است.

این شبکه صهیونیستی همچنین افزود: وزیر امنیت داخلی اسرائیل نامه‌ای رسمی به «سیف بن زاید» همتای اماراتی اش داده تا امضای الحاقیه همکاری در این خصوص نیز تسریع شود.

طبق اعلام این شبکه، مسأله امنیت داخلی یکی از نکات مهمی است که امارات به دنبال آن است.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا اخیرا از دستیابی امارات و رژیم صهیونیستی به توافقی برای عادی سازی روابط خبر داد و مدعی شد این توافقی تاریخی به حساب می‌آید.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar