مهر/ پاکستان براي جلوگيري از قرار گرفتن در فهرست سياه گروه ويژه اقدام مالي تحريم‌هايي را عليه گروه طالبان، شبکه حقاني، داعش و القاعده وضع کرد.

نام «ملا عبدالغني برادر» مذاکره کننده ارشد گروه طالبان در گفتگوهاي صلح افغانستان نيز در ميان دهها نفر از تحريم شدگان ديده مي‌شود.

اسلام آباد همچنين چند نفر از اعضاي شبکه حقاني از جمله سراج الدين حقاني، معاون رهبر طالبان را نيز تحريم کرده است.

چند نفر از مقامات امنيتي پاکستان که نخواستند نامشان فاش شود وضع تحريم‌هاي مالي عليه طالبان را بخشي از تلاش کشورشان براي جلوگيري از قرار گرفتن در فهرست سياه «اف اي تي اف» توصيف کردند.

گفته مي‌شود، گروه ويژه اقدام مالي با پولشويي و فعاليت گروه‌هاي تروريستي مبارزه مي‌کند.

گروه طالبان هنوز به تحريم‌هاي پاکستان واکنشي نشان نداده است. اين در حالي است که بسياري از رهبران طالبان صاحب کسب و کار يا ملک در پاکستان هستند. تعدادي از آنها نيز از جمله سران شبکه حقاني از دهه ۱۹۸۰ ميلادي در پاکستان مستقر شده‌اند.

آمريکا و افغانستان در سال‌هاي اخير بارها پاکستان را به پناه دادن به گروه طالبان متهم کرده‌اند. در مقابل اسلام آباد همواره اين ادعا را رد کرده است.

با در نظر گرفتن زمان اعلام تحريم‌هاي مالي پاکستان عليه طالبان اين احتمال مطرح شده است که اسلام آباد قصد دارد اين گروه را براي آغاز گفتگوها با دولت افغانستان تحت فشار قرار دهد.

 

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar