فارس/ وکلاي ولي‌عهد سابق سعودي مي‌گويند که او در زندان نامعلومي بدون حضور پزشک و بدون هيچ ارتباطي نگهداري مي‌شود.

 وکلاي «محمد بن نايف» ولي‌عهد سابق سعودي که اين روزها به خشم و انتقام «محمد بن سلمان» گرفتار شده و در زندان به سر مي‌برد، از شرايط جسماني و پزشکي وي ابراز نگراني شديد کردند.

به نوشته روزنامه فايننشال تايمز، به گفته اين وکلا، پزشک «محمد بن نايف» اجازه ديدار و معاينه وي را ندارد و اصولا مکان بازداشت وي ناشناخته است.

اين تيم حقوقي بدون افشاي هويت خود، گفتند که خانواده بن نايف نيز از زمان بازداشت وي در ماه مارس گذشته تا کنون اجازه ديدار با او را نيافته‌اند. «احمد بن عبدالعزيز» برادر ناتني پادشاه سعودي نيز در همان تاريخ بازداشت شد. اين دو نفر اصلي‌ترين تهديد پيش‌ روي «محمد بن سلمان» در مسير پادشاهي هستند.

به گفته وکلا، آن‌ها هيچ اطلاعاتي از مکان نگهداري بن نايف ندارند و تمامي مکالماتشان با او محدود به حرف‌هاي سطحي و کوتاه است و اينکه تا کنون کسي موفق به ديدار با او نشده و همچنين نه «محمد بن نايف» و نه «احمد بن عبدالعزيز»، هيچ کدام تفهيم اتهام نشده‌اند.

نگراني‌ها از جان «محمد بن نايف» در حالي است که معاون سابق او يعني «سعد الجبري» بارها در کانادا تهديد به مرگ و ترور شده است. «سعد الجابري» که  معاون «محمد بن نايف» پيش از کودتاي بن سلمان در ژوئن ۲۰۱۷ بود و رياست سازمان اطلاعات سعودي را بر عهده داشت، گفته مي‌شود اسنادي در دست دارد که «محمد بن سلمان» به دنبال آن‌هاست تا به وسيله اين اسناد بن نايف را محکوم کرده و براي هميشه از گردونه رقابت با خود حذف کند. (جزئيات بيشتر)

«محمد بن سلمان» از زمان به قدرت رسيدن به عنوان ولي‌عهد سعودي، دست به يک پاکسازي گسترده در داخل خاندان سعودي زده و هر فردي را که از جانب وي احساس خطر مي‌کرد را بازداشت و روانه زندان کرده است.

«احمد بن عبدالعزيز» برادر پادشاه سعودي و فرزند «عبدالعزيز» مؤسس پادشاهي سعودي فردي است بيش از بن سلمان مي‌تواند ادعاي تکيه بر تخت پادشاهي را داشته باشد. او که در لندن اقامت داشت در اکتبر سال ۲۰۱۸  پس از گرفتن تضمين‌هاي امنيتي که جانش در داخل کشور در امان خواهد بود و حصر نخواهد شد، به عربستان بازگشت اما ماه مارس گذشته به همراه «محمد بن نايف» بازداشت و به مکان نامعلومي منتقل شد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar