ايرنا/ دفتر سياسي گروه طالبان در قطر اعلام کرد که هيأت ۲۰ نفري را براي مذاکره با دولت افغانستان برگزيده است که شماري از آنها از اعضاي شوراي رهبري اين گروه هستند.

برخي رسانه‌ها امروز دوشنبه به نقل از «محمدعباس استانکزي» اعلام کردند که وي در گفت وگو با «آسوشيتدپرس» گفته است تيم مذاکره‌کننده‌ آنها نهايي شده و اين تيم از قدرت تصميم‌گيري بالايي برخوردار است.
هرچند وي در اين گفت‌وگو نام هيأت مذاکره کننده را منتشر نکرده است اما چند روز پيش برخي آگاهان سياسي افغانستان فهرستي را منتشر کرده و افزودند که اين افراد هيأت مذاکره کننده طالبان با دولت هستند.
شير محمد عباس ستانکزي از استان لوگر رييس تيم، شيخ عبدالحکيم صاحب از قندهار، ملا شيرين آخوند قندهار،شيخ محمد قاسم ترکمن، ملا عبدالمنان عمري اورزگان، عبداللطيف منصور پکتيا، عبدالسلام حنفي فارياب، قار دين محمد حنيف بدخشان، ملا محمد فاضل آخوند اورزگان، ملا نورالله نورق زابل، مولوي شهاب الدين دلاور لوگر، مولوي مطيع الحق خالص ننگرهار و محمد سهيل شاھين از پکتيا هستند.
همچنين از ملا خيرالله خيرخواه قندهار، مولوي عبد الحق وثيق غزني، محمد نبي عمري خوست، انس حقاني پکتيا و مولوِي فريدالدين محمود از پکتيکا نام برده شده که از اعضاي هيأت مذاکره کننده طالبان با دولت خواهند بود.
گروه طالبان تاکنون در باره انتشار اين ليست اظهار نظري نکرده است.
دولت افغانستان نيز در روزهاي اخير مکرر اعلام کرده است که هيأت دولتي افغانستان که در تشکيل آنها اجماع کامل وجود دارد به رياست «معصوم استانکزي» رييس سابق اداره امنيت ملي افغانستان آمادگي کامل دارد تا با طالبان مذاکره را آغاز کنند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar