فارس/ رسانه آمريکايي خبر داد، مقام‌هاي ارشد سابق وزارت امنيت داخلي آمريکا در دولت ترامپ، براي حمايت از جو بايدن در انتخابات رياست جمهوري، يک گروه جمهوري‌خواه تشکيل دادند.

همزمان با شدت گرفتن تحرکات انتخاباتي در آمريکا رسانه‌ها از اتحاد مقام‌هاي سابق دولت ترامپ در مخالفت با او و حمايت از بايدن خبر مي‌دهند.

به نوشته «پالتيکو»، «مايلز تيلور» رئيس دفتر سابق وزارت امنيت داخلي آمريکا در دولت دونالد ترامپ به همراه «اليزابت نيومن» که عضو سابق ارشد اين وزارتخانه بوده، يک گروه شامل مقام‌هاي سابق و کنوني دولت آمريکا و رهبران جمهوري‌خواه که مخالف ترامپ هستند، تشکيل دادند.

مايلز تيلور هفته گذشته رسما و علنا از جو بايدن رقيب دموکرات ترامپ در انتخابات رياست جمهوري سوم نوامبر (۱۳ آبان) آمريکا حمايت کرد.

او و نيومن نام اين گروه ضد ترامپ را «اتحاد سياسي جمهوري‌خواه براي صداقت و اصلاحات» گذاشتند؛ گروهي که اعضاي آن زماني براي دولت ترامپ کار کردند يا هم اکنون هم در اين دولت حضور دارند اما خواهان پيروزي بايدن در انتخابات و ايجاد اصلاحات در حزب جمهوري‌خواه هستند.

طبق گزارش اين رسانه آمريکايي، تا کنون دو عضو ارشد کنوني دولت ترامپ به صورت ناشناس از اين گروه حمايت کردند و يکي از آنها در نظر دارد در زمان نزديک به انتخابات هويت خودش را افشا کند.

پوليتيکو گزارش داد: «گروه (ضد ترامپ موسوم به اتحاد سياسي جمهوري‌خواه براي صداقت و اصلاحات) در حال تلاش است تا حمايت بين ۲۰ تا ۴۰ مقام سابق جمهوري‌خواه است که در بين آنها افرادي هستند که در دولت (ترامپ) خدمت کرده‌اند».

تيلور هفته گذشته در بيانيه خود در حمايت از بايدن اعلام کرد: «رئيس‌جمهور (دونالد ترامپ) نشان داده است که او براي اين مقام صلاحيت ندارد و برخي از ما مستقيما شاهد هرج و مرج در دولت او بوده‌ايم و مي‌خواهيم دور هم جمع شده و از اين موضوع اطمينان حاصل کنيم که ترامپ دوباره در انتخابات برنده نشود».

انتشار خبرها درباره تشکيل يک گروه تازه جمهوري‌خواه ضد ترامپ در شرايطي صورت گرفته که در انتخابات اخير ستاد انتخاباتي بايدن تلاش‌ها براي جلب حمايت جمهوري‌خواهان مخالف ترامپ را تشديد کرده است.

تا کنون علاوه بر «جان کسيک» فرماندار پيشين جمهوري‌خواه ايالت اوهايو و نامزد اين حزب در انتخابات رياست جمهوري ۲۰۱۶ و «جف فليک» سناتور جمهوري خواه سابق ايالت آريزونا رسما از بايدن در انتخابات حمايت کردند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar