فارس/ يک مسئول بلندپايه اماراتي با اشاره به رد درخواست وزير خارجه آمريکا توسط رئيس تشکيلات خودگردان فلسطين، گفت که هدف وزير آمريکايي برگزاري «نشست صلح منطقه‌اي» است.

روزنامه صهيونيستي «اسرائيل هيوم» امروز سه‌شنبه گزارشي درباره هدف سفر مايک پامپئو وزير خارجه آمريکا به خاورميانه و حضور در اراضي اشغالي فلسطين منتشر کرد.

اين روزنامه گزارش داد که هدف از سفر پامپئو به منطقه، «برگزاري نشست صلح منطقه‌اي» در يکي از کشورهاي عربي حاشيه خليج فارس است.

يک مسئول بلندپايه اماراتي به اين روزنامه گفت که قرار است اين نشست، با حضور کشورهاي عربي و مسئولان صهيونيستي برگزار شود و برخي از کشورها، به آمريکا وعده داده‌اند که دراين نشست حضور پيدا کنند.

به گزارش روزنامه الکترونيکي «رأي اليوم»، وي تأکيد کرد که بحرين، عمان، مغرب، سودان و چاد به درخواست آمريکا براي حضور در اين نشست پاسخ مثبت داده‌اند و گفته‌اند که مسئولان بلندپايه خود را به اين نشست خواهند فرستاد.

اين مسئول ادامه داد، پيش از حضور پامپئو در اراضي اشغالي و حتي در زمان حضور وي، چندين بار به محمود عباس رئيس تشکيلات خودگردان فلسطين و مسئولان بلندپايه اين تشکيلات پيامهايي ارسال شد تا در اين نشست شرکت کنند.

به گفته اين مسئول، پامپئو حتي اعلام آمادگي کرد که براي ديدار با عباس به رام الله برود و شخصا از او خواست که در اين نشست، شرکت کند، ولي تشکيلات خودگردان نپذيرفت که وزير خارجه آمريکا وارد رام الله شود و تأکيد کرد که مسئولان آن نيز، حاضر به مشارکت در نشست مذکور نيستند.

 وي خاطر نشان کرد: «سعودي، مصر و اردن، هنوز درباره امکان اعزام هيئت اين نشست پاسخي نداده‌اند... ولي توافق ضمني بين اين کشورها بر سر برگزاري اين نشست وجود دارد و احتمالا نمايندگاني اعزام خواهند کرد».

امارات و رژيم صهيونيستي در ۲۳ مرداد طي بيانيه‌اي مشترک با آمريکا اعلام کردند که با وساطت «دونالد ترامپ»، رئيس‌جمهور آمريکا، تصميم به عادي‌سازي روابط بين خود گرفته‌اند و به زودي اين توافق در کاخ سفيد به امضاي «بنيامين نتانياهو»، نخست‌وزير رژيم اسرائيل و «محمد بن زايد آل نهيان»، ولي‌عهد ابوظبي خواهد رسيد.

تصميم امارات براي برقراري روابط با رژيم صهيونيستي با مخالفت گسترده مقامات فلسطيني و کشورهاي اسلامي همراه بوده است.

معترضان در تظاهرات غروب در رام‌الله تصاوير ولي‌عهد ابوظبي، «محمد بن سلمان» ولي‌عهد سعودي، نخست‌وزير رژيم صهيونيستي، «محمد دحلان» عضو جدا شده جنبش فتح و رئيس‌جمهور آمريکا را آتش زدند يا لگدمال کردند.

مشارکت‌کنندگان در تظاهرات در حالي که پلاکاردهايي در محکوميت توافق مذکور در دست داشتند، اين توافق را جايزه‌اي به رژيم اشغالگر و ادامه شهرک‌سازي و نيز چاقو زدن از پشت به فلسطين و قدس دانستند و تأکيد کردند، با مقاومت مي‌توان اين توافق را کنار زد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar