فارس/ وزير خارجه ترکيه در نشست خبري با همتاي آلماني خود، يونان را به طور مستقيم تهديد به جنگ کرد.

 در ادامه تنش بين دو کشور همسايه ترکيه و يونان و در حاليکه برخي کشورها در تلاش براي خاتمه تنش‌ها هستند، وزير خارجه ترکيه، يونان را تهديد به جنگ کرد.

«مولود چاووش اغلو» وزير خارجه ترکيه سه شنبه شب حين نشست خبري با «هايکو ماس» همتاي آلماني خود يونان را به طور مستقيم تهديد به جنگ کرد. چاووش اغلو گفت که پاسخ ترکيه اتفاقي نخواهد بود، بلکه اقدامي مستقيم و قاطع است.

اين در حالي است که وزير خارجه آلمان که در نقش ميانجي سه شنبه به  اين دو کشور همسايه سفر کرده،  در آتن، نخستين مقصد خود اعلام کرد که وضعيت خيلي دشواري حکمفرماست. هايکو ماس در نشست خبري با همتاي يوناني خود گفت، در صورت تداوم عمليات ترکيه در شرق درياي مديترانه روابط اتحاديه اروپا با اين کشور قطع خواهد شد.

ترکيه دو هفته قبل يک کشتي حفاري خود که از سوي ناوهاي اين کشور محافظت مي‌شد را براي عمليات اکتشافي به منطقه فرستاد. اين اقدام با واکنش خمشگين يونان مواجه شد و اين کشور نيز ناوهاي خود را به منطقه اعزام کرد. متعاقب اين حادثه فرانسه نيز در حمايت از يونان ناوها و جنگنده‌هاي خود را به اين کشو اعزام کرد. 

در بحبوحه تنش بين يونان و ترکيه در شرق مديترانه، يونان يک رزمايش دريايي در جنوب جزيره «کرت» برگزار کرد.به نوشته وبگاه «گريک ريپورتر» به نقل از بيانيه وزارت دفاع يونان،  اين رزمايش که از روز دوشنبه آغاز شد با شليک پدافند هوايي، جنگ ضد زير دريايي، پرواز بالگردها و هواپيماهاي جنگي نظامي همراه بود. 

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar