ايسنا/ سايت ميدل ايست آي انگليس فاش کرد، محمد بن سلمان قصد سفر به واشنگتن براي ديدار علني با بنيامين نتانياهو را داشت اما از اين تصميم منصرف شد.


اين سايت نوشت: قرار بود سفر محمد بن سلمان، وليعهد عربستان به آمريکا براي ديدار با بنيامين نتانياهو، نخست‌وزير اسرائيل ۳۱ اوت برگزار شود. 

ديويد هرست، تهيه کننده اين گزارش به نقل از منابعي اعلام کرد: محمد بن سلمان از اين سفر منصرف شد بعد از اينکه فهميد خبر به رسانه‌ها رسيده است. وي نگران بود رسانه‌ها به جزئيات سفر پي برده و سفر او به واشنگتن را به کابوس تبديل کنند.

در اين گزارش آمده است: سفر محمد بن سلمان قرار بود دوشنبه هفته بعد انجام شود اما هنوز توافقي صورت نگرفته که ديدار به وقت ديگري موکول شده يا به طور کامل لغو شود. کساني که براي انجام اين ديدار فشار مي‌آورند از جمله دونالد ترامپ، رئيس‌جمهور آمريکا و جارد کوشنر، داماد و مشاور ترامپ مي‌خواهند وي و نتانياهو ديدار کنند تا مجددا چهره محمد بن سلمان به عنوان جوان سازنده صلح عربي ديده شود. همچنين اين مسئله به افزايش حمايت از توافق امارات و اسرائيل در منطقه منجر مي‌شود. اگر اين ديدار انجام مي‌شد دليل قوي بر اين مسئله بود که عربستان نيز در مسير عادي‌سازي روابط است. با تاريخ سفر قبلا توافق شده بود. با توجه به اينکه وي هيچ تمايلي به اقامت چه در سفارت عربستان و چه در منزل سفير نداشت و ممکن است تظاهرکنندگان به آنجا کشيده شوند چهار منزل در يک مکان محرمانه براي اقامت وي طي اين سفر خريداري شد. اما طرح سفر وي ناکام ماند، زماني که گزارشاتي را مبني بر فاش شدن سفرش دريافت کرد. وي شرط گذاشته بود که سفرش کاملا محرمانه باشد.

به گفته ميدل ايست آي، ترامپ و کوشنر اصرار داشتند اين سفر انجام شود. طي چند ساعت از لغو آن ترامپ، پامپئو و کوشنر را براي جلب حمايت از توافق عادي‌سازي روابط ميان تل‌آويو و اسرائيل به خاورميانه فرستاد.

قبل از اين نيز امارات ديدار با کيلي کرافت، سفير آمريکا و همتاي اسرائيلي‌اش را به دليل اعتراض نتانياهو به فروش جنگنده‌هاي اف۳۵ به ابوظبي لغو کرد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar