ایسنا/ معاون رئیس جمهوری آمریکا در سومین شب از کنوانسیون ملی جمهوری خواهان و اعلام پذیرش معاونت ریاست جمهوری، دونالد ترامپ را برای حفظ امنیت و اعتبار اقتصادی آمریکا حیاتی دانست و تاکید کرد جو بایدن دموکرات در صورت پیروزی در رقابت نوامبر، این کشور را به مسیر سوسیالیسم و افول می کشاند.

به نقل از خبرگزاری رویترز، در بحبوحه اعتراضات گسترده بر سر تیراندازی پلیس آمریکا در ویسکانسین به شهروندی سیاه پوست که او را فلج کرده است، مایک پنس و دیگر جمهوری خواهان در کنوانسیون ملی آنها، رقابت سوم نوامبر میان ترامپ و جو بایدن را به عنوان انتخابی میان "نظم و قانون" و "بی قانونی" به تصویر کشیدند.  

پنس، معاون رئیس جمهوری آمریکا گفت: حقیقت تلخ این است که شما در آمریکای جو بایدن امن نخواهید بود.

این در حالیست که پلیس شهر کنوشا واقع در ویسکانسین، به جیکوب بلیک ۲۹ ساله، چندین مرتبه از فاصله نزدیک و از ناحیه پشت سر به او شلیک کرده و بار دیگر اعتراضات علیه نژادپرستی و خشونت پلیس را که اوایل امسال در سراسر آمریکا به راه افتاده بود، تحریک کرد.

در آستانه سخنرانی مایک پنس، ترامپ گفت با توجه به توافق با فرماندار ویسکانسین، نیروهای فدرال به کنوشا اعزام می کند. پس از آن مایک پنس گفت: اجازه بدهید شفاف بگویم که این خشونت باید متوقف شود؛ چه در مینیاپولیس، چه پورتلند یا کنوشا. ما در خیابان های این کشور برای هر آمریکایی از هر نژاد و رنگ و عقیده نظم و قانون خواهیم داشت.  

معاون رئیس جمهوری آمریکا بار دیگر اتهامی بی اساس مبنی بر اینکه بایدن از کاهش اعتبار پلیس حمایت می کند، تکرار کرد. بایدن با رد این رویکرد گفته است که ۳۰۰ میلیون دلار برای استخدام نیروهای امنیتی از طیف های مختلف جامعه و آموزش آنها برای ارتباطات بهتر با جوامع اختصاص می دهد.  

تاکید ترامپ روی کمپین "نظم و قانون" در شرایطی افزایش می یابد که نارضایتی از عملکرد او در بحث پاندمی کرونا که جان بیش از ۱۷۹ هزار آمریکایی را گرفته است، تشدید شده است.  

مایک پنس در سخنانش همچنین تلاش کرد تا چشم انداز دیگری از وضعیت اقتصادی آمریکا که با از دست رفتن میلیون ها شغل بر اثر پاندمی کرونا مواجه شده است، به نمایش بگذارد. پنس گفت: هفته گذشته بایدن به این نکته اشاره کرد که "هیچ معجزه ای در کار نیست." آنچه به نظر می رسد بایدن درک نکرده، این است که آمریکا کشور معجزات است و ما در مسیر دستیابی به اولین واکسن موثر و امن در جهان تا پایان سال برای کرونا قرار داریم.

پنس همچنین معاون سابق باراک اوباما را به پیشبرد عقاید چپ رادیکال متهم کرد. او گفت: هفته پیش بایدن اشاره کرد که دموکراسی به رای گذاشته می شود و حقیقت این است که بهبود اقتصادی ما و نظم و قانون به رای گذاشته می شوند. انتخاب در این انتخابات درباره این است که آیا آمریکا، آمریکا بماند یا خیر.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar