فارس/ يک روزنامه سعودي از ميانجيگري رئيس کميته قطر ويژه بازسازي غزه، ميان حماس و تل‌آويو براي کاهش تنش خبر داد.

روزنامه سعودي «الشرق الاوسط»، امروز (پنجشنبه)، گزارش داد که «محمد العمادي» رئيس کميته قطر ويژه بازسازي غزه با مقامات تل‌‌آويو و حماس ديدار کرده است.

طبق اين گزارش، روز گذشته، العمادي با «يحيي السنوار» رئيس جنبش مقاومت اسلامي فلسطين (حماس) و عضو ارشد اين جنبش ديدار کرده است و پاسخ تل‌آويو به خواسته‌هاي پيشين حماس را براي توافق بر سر آتش‌بس به آنها منتقل کرده است.

محمد العمادي پيشتر ارتباطش با مقامات رژيم صهيونيستي را تأييد کرده بود و در اين خصوص گفته بود: «ارتباطات با اشغالگران اسرائيلي نه‌تنها مسئله جديدي نيست بلکه اين ارتباطات رويه‌اي مداوم است براي تسهيل ورود کمک‌ها به نوار غزه».

الشرق الاوسط همچنين به نقل از منابعي که آنها آگاه خواند، گزارش داد که العمادي به حماس خبر داده است که تل‌آويو پيش از رفع محدويت‌هاي دريايي و سوختي و همچنين از سرگيري کار گذرگاه‌هاي ارتباطي، بر متوقف سازي کامل تنش پافشاري دارد.

منابع يادشده همچنين مدعي شده‌اند که «اسرائيل در خصوص راه‌اندازي چند طرح در نوار غزه مخالفتي ندارد و تأخير به‌وجود آمده به علت درگيري کشورهاي جهان با بحران کرونا بوده است».

در همين ارتباط، روز گذشته برخي منابع خبري از جمله خبرگزارش فلسطيني «سما» نيز گزارش داده بود که محمد العمادي براي رايزني در خصوص غزه با مقامات تل‌آويو ديدار خواهد کرد.

رژيم صهيونيستي بتازگي و طي اقداماتي دايره محاصره نوار غزه را تنگ‌تر کرده است. اين رژيم از تصميم خود براي ممنوعيت واردات تمام کالاها به نوار غزه از طريق گذرگاه «کرم ابوسالم» (به عنوان تنها گذرگاه تجاري با غزه) خبر داده بود.

رژيم صهيونيستي  از سوي ديگر اعلام کرده بود که دامنه صيد را براي ماهيگران فلسطيني نوار غزه کاهش داده است.

اين اقدامات در حالي انجام مي‌شود که صهيونيست‌ها به بهانه ارسال بالن‌هاي آتش‌زا از غزه به سمت‌ شهرک‌هاي صهيونيستي اطراف، طي هفته‌هاي اخير، چندين بار نوار غزه را هدف حمله هوايي و توپخانه‌اي قرار داده است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar