تسنيم/ روزنامه لبناني الاخبار در گزارشي از احتمال سفر نخست وزير عراق به سوريه خبر داد.

روزنامه الاخبار گزارش داد که ساعاتي پس از پايان نشست سه جانبه‌اي که با حضور «ملک عبدالله دوم» پادشاه اردن و «مصطفي الکاظمي» نخست وزير عراق و «عبدالفتاح السيسي» رئيس جمهور مصر در امان٬ پايتخت اردن برگزار شد٬ «فالح الفياض» رئيس سازمان حشد شعبي که حامل پيامي از الکاظمي براي «بشار اسد» رئيس جمهوري سوريه بود وارد دمشق شد.

طبق بيانيه رياست جمهوري سوريه٬ محورهاي اين پيام شامل تقويت همکاري‌هاي دوجانبه در زمينه‌هاي مختلف و ادامه رايزني‌ها و هماهنگي ها به ويژه در خصوص مبارزه با تروريسم بود.

روزنامه الاخبار در اين زمينه گزارش داد از آنجايي که الکاظمي بر ضرورت تقويت امنيت مرزها و همکاري ميان کشورهاي منطقه تاکيد کرده به نظر مي‌رسد وي در ادامه سفرهاي منطقه‌اي و بين‌المللي خود به سوريه برود.

جالب توجه است که اين پيام چند ساعت پس از نشست سه جانبه مذکور و چند روز بعد از سفر الکاظمي به واشنگتن و ديدار وي با «دونالد ترامپ» رئيس جمهوري آمريکا براي بشار اسد فرستاده شده است.

در همين راستا منابع سياسي ارشد معتقدند که نخست وزير عراق در وهله اول حامل پيامي از آمريکا براي سوريه بوده و اين پيام حاکي از تلاش براي ايجاد يک بازار اقتصادي عربي است که از عراق تا مصر کشيده شده و از سوريه و لبنان و اردن مي‌گذرد.

اين بازار همچنين به معناي دريچه‌اي براي ازسرگيري مناسبات ميان اردن و مصر با سوريه نيز هست.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar