تسنیم/ روزنامه لبنانی الاخبار در گزارشی از احتمال سفر نخست وزیر عراق به سوریه خبر داد.

روزنامه الاخبار گزارش داد که ساعاتی پس از پایان نشست سه جانبه‌ای که با حضور «ملک عبدالله دوم» پادشاه اردن و «مصطفی الکاظمی» نخست وزیر عراق و «عبدالفتاح السیسی» رئیس جمهور مصر در امان٬ پایتخت اردن برگزار شد٬ «فالح الفیاض» رئیس سازمان حشد شعبی که حامل پیامی از الکاظمی برای «بشار اسد» رئیس جمهوری سوریه بود وارد دمشق شد.

طبق بیانیه ریاست جمهوری سوریه٬ محورهای این پیام شامل تقویت همکاری‌های دوجانبه در زمینه‌های مختلف و ادامه رایزنی‌ها و هماهنگی ها به ویژه در خصوص مبارزه با تروریسم بود.

روزنامه الاخبار در این زمینه گزارش داد از آنجایی که الکاظمی بر ضرورت تقویت امنیت مرزها و همکاری میان کشورهای منطقه تاکید کرده به نظر می‌رسد وی در ادامه سفرهای منطقه‌ای و بین‌المللی خود به سوریه برود.

جالب توجه است که این پیام چند ساعت پس از نشست سه جانبه مذکور و چند روز بعد از سفر الکاظمی به واشنگتن و دیدار وی با «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا برای بشار اسد فرستاده شده است.

در همین راستا منابع سیاسی ارشد معتقدند که نخست وزیر عراق در وهله اول حامل پیامی از آمریکا برای سوریه بوده و این پیام حاکی از تلاش برای ایجاد یک بازار اقتصادی عربی است که از عراق تا مصر کشیده شده و از سوریه و لبنان و اردن می‌گذرد.

این بازار همچنین به معنای دریچه‌ای برای ازسرگیری مناسبات میان اردن و مصر با سوریه نیز هست.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar