فارس/ رئیس جمهور عراق در دیدار با وزیر دفاع فرانسه تأکید کرد که باید حملات نظامی ترکیه به خاک عراق متوقف شود.

«فلورنس پارلی»‌ وزیر دفاع فرانسه ظهر امروز پنجشنبه به دیدار برهم صالح رئیس جمهور عراق رفت.
صالح در این دیدار تأکید کرد که باید در سطح بین‌الملل هم‌افزایی صورت گیرد تا جنگ علیه تروریسم ادامه یابد و کانونهای تروریستی که تهدیدی برای امنیت و صلح هستند، نابود شود.
خبرگزاری الوکاله به نقل از رئیس جمهور عراق گزارش داد، باید همکاری و هماهنگی برای مبارزه با انواع افراط‌گری افزایش یابد و در این زمینه، «رایزنی و اقدام مشترک با اتحادیه اروپا برای تقویت ثبات در منطقه و دور کردن آن از بحران و تنش» اهمیت دارد.
وی ضمن قدردانی از «نقش فرانسه علیه تروریسم»، بر لزوم حمایت از تلاشهای عراق در راستای حمایت از حاکمیت، امنیت، ثبات و عدم مداخله در مسائل داخلی این کشور تأکید کرد.
صالح همچنین گف که باید حملات نطامی ترکیه به خاک عراق متوقف شود؛ حملاتی که  به گفته وی، «نقض حاکمیت عراق و قوانین و منشورهای بین‌المللی و روابط حسن همجواری است».
وزیر دفاع فرانسه نیز ضمن اعلام حمایت پاریس از «ثبات عراق و پشتیبانی از حاکمیت این کشور»، مدعی شد که فرانسه در کنار عراق خواهد بود تا از تجاوز به خاک این کشور جلوگیری شود.
پارلی همچنین ادعا کرد که فرانسه برای پشتیبانی آموزشی و تجهیزاتی از نیروهای امنیتی عراق، آمادگی دارد.
در این دیدار، روابط دوجانبه عراق و فرانسه، گسترش افق همکاری در زمینه‌های امنیتی و نظامی و آخرین تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی بحث و بررسی شد.
سفر وزیر دفاع فرانسه به عراق در حالی انجام می‌شود که دیروز منابع رسانه‌ای عراق به نقل از یک منبع آگاه در وزارت خارجه این کشور از سفر هفته آینده «امانوئل ماکرون» رئیس جمهور فرانسه به بغداد خبر دادند.
فرانس ۲۴ نیز درباره این سفر پارلی به بغداد نوشت: «وی در راستای حمایت از دولت جدید عراق که هم‌اکنون با بحران‌های سیاسی،‌ اقتصادی و بهداشتی دست و پنجه نرم می‌کند، و برای دومین بار طی شش هفته گذشته، شامگاه روز چهارشنبه، وارد بغداد شده است».

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar