تسنیم/ گروه‌های فلسطینی پس از شیوع گسترده ویروس کرونا در نوار غزه با هشدار به رژیم صهیونیستی تاکید کردند که اگر محاصره ضد غزه ادامه یابد نمی‌گذاریم تنها ملت فلسطین در رنج باشد.

به گزارش پایگاه خبری العهد، گروه های مقاومت فلسطین در بیانیه‌ای اعلام کردند که در سایه ادامه محاصره فلسطینی‌های مجاهد در نوار غزه و تجاوزات مستمر دشمن صهیونیستی ضد اهالی غزه و مقاومت آن٬ ما با نبرد جدیدی تحت عنوان مقابله با ویروس کرونا و شیوع آن در نوار غزه رو به رو هستیم.

در ادامه این بیانیه آمده که امروز و با همه ثبات و حکمت و آگاهی ملت ما و طرف‌های مربوطه دولتی و به ویژه وزارت بهداشت و داخلی و توسعه اجتماعی پس از محاصره ظالمانه‌ای که دشمن ضد تاسیسات اساسی و زیرساخت‌های بهداشتی غزه اعمال کرده٬ در برابر این خطر کشنده قرار داریم. همه اینها درحالی است که برخی رژیم های عربی خود را غرق در سراب و سازش با دشمن صهیونیستی کرده و غزه و فلسطین را در برابر اشغالگران و کرونا و محاصره تنها گذاشته‌اند.

گروه‌های مقاومت فلسطین تاکید کردند که رژیم اشغالگر صهیونیستی مسئول جان فلسطینی‌هاست و مقاومت هرگز در برابر این محاصره ظالمانه سکوت نخواهد کرد. اگر محاصره غزه برداشته نشده و تجهیزات پزشکی و معیشتی برای مقابله با کرونا به این شهر وارد نشود٬ نمی پذیریم که تنها ملت فلسطین در رنج باشد و در اینجاست که دشمن توانایی بالای ما را خواهد دید.

گروه‌های فلسطینی از تشکیلات خودگردان خواستند تا در قبال غزه مسئولیت‌پذیر بوده و تجهیزات لازم پزشکی و معیشتی را برای مقابله با کرونا که اکنون در غزه شیوع یافته فراهم کند.

آنها همچنین از نهادهای حقوق بشری عربی و بین‌المللی خواستند تا نقش خود را در حمایت از مسئله فلسطین ایفا کرده و ملت مظلوم فلسطین را در این شرایط یاری کنند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar