فارس/ وزیر خارجه آمریکا که به عُمان سفر کرده است در توئیتی نوشت: در دیدار با سلطان هیثم اهمیت تحقق صلح و ثبات و رفاه در منطقه از طریق «شورای همکاری متحد خلیج (فارس)» را بررسی کردم.

«مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا امروز پنج‌شنبه در کاخ البرکه با سلطان هیثم بن طارق دیدار کرد. 


خبرگزاری عمان با اعلام این خبر گزارش کرد که در این دیدار همکاری دوجانبه بین آمریکا و عمان و مسائل دارای اهتمام دو کشور بررسی شد.پامپئو پس از این دیدار در حساب توئیتری خود نوشت که در دیدار با سلطان هیثم اهمیت تحقق صلح و ثبات و رفاه در منطقه از طریق «شورای همکاری متحد خلیج (فارس)» را بررسی کردم.

وی همچنین شراکت امنیتی و روابط قوی اقتصادی دو کشور را ستود.

وی پیشتر در بدو ورود به عمان در حساب توئیتری خود نوشت: «وارد عمان شدم و با سلطان "هیثم بن طارق آل سعید" دیدار خواهم کرد.  مشتاق بحث درباره تلاش‌ها برای ایجاد اتحاد در میان شورای همکاری خلیج (فارس) و  حرکت به سوی پیشبرد صلح و رفاه منطقه هستم».

پامپئو در نخستین مرحله از سفر منطقه‌ای خود به منظور پیشبرد طرح به اصطلاح صلح ترامپ از طریق عادی سازی روابط امارات و رژیم صهیونیستی، روز دوشنبه وارد سرزمین‌های اشغالی شد و سپس به سودان رفت. وی روز گذشته نیز سفری به بحرین و امارات داشت.

تور منطقه‌ای وزیر خارجه ایالات متحده پس از توافق میان امارات و رژیم صهیونیستی برای عادی سازی روابط میان طرفین صورت گرفته است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar