ایرنا/ رئیس جمهوری روسیه از احتمال ثبت دومین واکسن کرونای روسی در ماه آینده میلادی خبر داد.

ولادیمیر پوتین در گفت و گویی مفصل با شبکه تلویزیون دولتی روسیه این مطلب را عنوان کرد.
پوتین با بیان اینکه در روسیه تمامی مراحل ثبت واکسن به شکل قانونی طی شده است و در خصوص واکسن دوم نیز به همین شکل عمل خواهد شد، به وضعیت جسمانی دختر خود اشاره کرد و گفت: خوشبختانه حال او خوب است و با مردم ارتباط مستمر دارد.
وی با بیان اینکه واکسن دوم قرار است با واکسن اول رقابت کند، اظهار داشت: از مردم و کادر درمانی تشکر می کنم که با حفظ نظم و رعایت مقررات بهداشتی باعث شدند روسیه یکی از کشورهایی باشد که کمترین جانباخته را در خصوص کرونا داشته باشد.
پوتین خطاب به مردم روسیه هم گفت: هنوز کرونا تمام نشده است و در خیلی از کشورها موج دوم این بیماری به راه افتاده است از این رو تقاضا دارم موارد بهداشتی را همچنان رعایت کنید.

امکان بکارگیری نیروی نظامی روسیه در بلاروس
رئیس جمهوری روسیه امکان بکارگیری نیروی نظامی روسیه در بلاروس را بعید ندانست.
پوتین خاطرنشان کرد که نیروهای نظامی روسیه در بلاروس تا زمانی که عناصر افراط گرا، پا را از حد خود فراتر نمی گذارند و به سرقت و تاراج اموال عمومی نپردازند، بکار گرفته نمی شوند.
پوتین تصریح کرد: از نیروهای امنیتی روسیه تا زمانی که وضعیت از کنترل خارج شود استفاده نخواهد شد. 
وی خاطرنشان کرد که  امیدوار است مسائل در بلاروس بطور مسالمت آمیز حل و فصل شوند.
به گفته رئیس جمهوری روسیه، بلاروس نزدیکترین کشور به روسیه است و دو کشور دارای همکاریهای نزدیک و پیوندهای خویشاوندی هستند. 
پوتین گفت: آنچه که در بلاروس رخ می دهد قطعا برای روسیه بی اهمیت نیست. این کشور بسیار نزدیک است و از نظر قومی، زبانی، فرهنگی و مذهبی نزدیکترین کشور به ماست.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar