تسنيم/ منبعي در بين گروه‌هاي مقاومت فلسطين ضمن اعلام شکست تلاش‌ها براي بازگشت آرامش به مرز غزه با فلسطين اشغالي، زياده خواهي و لجاجت رژيم صهيونيستي را علت اين شکست دانست.

گروه‌هاي مقاومت فلسطين در نوار غزه مي‌گويند رژيم صهيونيستي با اقدامات خود، هرگونه تلاش براي آرام کردن اوضاع در مرز اين منطقه با فلسطين اشغالي را به شکست کشانده ‌است.
منبعي در بين گروه‌هاي مقاومت امروز پنجشنبه به شبکه الميادين لبنان گفت که دليل شکست اين تلاش‌هاي انجام شده از سوي ميانجي‌ها، به لجاجت اشغالگران صهيونيست برمي‌گردد.
اين منبع در اين ارتباط گفت: «رژيم اشغالگر با اصرار بر معادله "آرامش در مقابل آرامش" و نه معادله "آرامش در مقابل لغو محاصره غزه" مانع تحقق آرامش در مرزها شده است».
منبع مذکور همچنين گفت که در پاسخ به اين اقدام رژيم صهيونيستي، جوانان در غزه طي ساعات آينده از ميدان نبرد، پيام‌هايي را به اشغالگران صهيونيست خواهند فرستاد.
وي گفت که اشغالگران بايد قبل از آنکه کنترل امور از دست خارج شود، اين پيام‌ها را به دقت بخوانند؛ چرا که به گفته وي، جوانان غزه در ميدان همه گزينه‌هاي و ابزارهاي لازم براي تشديد تنش با آن‌ها را در اختيار دارند و مي‌توانند با آن‌ها به مقابله برخيزند.
منبع مذکور الميادين گفت که اگر رژيم صهيونيستي اقدام به تشديد درگيري کند، گروه‌هاي مقاومت در بيانيه واضحي از طريق اتاق عمليات مشترک خود منتشر کرده‌اند و آن‌ها بايد آن را به‌خوبي بخواند.
طي درگيري اخير و اقدام تل آويو در حمله هوايي به مواضع گروه‌هاي مقاومت در مرز غزه، گروه‌هاي مقاومت از جمله حماس و جهاد اسلامي با صدور بيانيه‌اي به رژيم صهيونيستي درباره عواقب اقداماتتش هشدار دادند و بر اتحاد در برابر زياده‌خواهي آن تأکيد کردند.
اخيرا گروه‌هاي مقاومت و فلسطينيان ساکن غزه براي پايان دادن به محاصره چهارده ساله خود، اقدام به ساخت بادبادک و بالن‌هاي آتش‌زا دست‌ساز کرده و با ارسال آن‌ها به اراضي اشغالي و ايجاد حريق، چالش جديدي براي رژيم صهيونيستي ايجاد کرده‌اند. رژيم صهيونيستي براي اطفاي ده‌ها آتش‌سوزي روزانه از ارتش خود کمک گرفته است.
اوضاع اقتصادي و معيشتي در غزه به دليل اين محاصره نابسامان بوده و صهيونيست‌ها با ايجاد ممنوعيت و يا اخلال در ورود کالا و سوخت و برق به اين منطقه، آن‌ها را در شرايط بسيار بغرنجي قرار داده‌اند که تحت اين شرايط، از غزه به عنوان بزرگترين «زندان سرباز» دنيا ياد مي‌شود.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar