ایسنا/ گردان‌های حزب‌الله عراق تأکید کرد منطقی نیست این کشور بدون عذرخواهی طرف سعودی، به ایجاد روابط طبیعی با عربستان و استقبال از مقامات آن بپردازد.

به نقل از شبکه خبری المیادین، گردان‌های حزب‌الله عراق در بیانیه‌ای بعد از سفر فیصل بن فرحان، وزیر خارجه عربستان به عراق و دیدارش با وزیر خارجه و نخست‌وزیر اعلام کرد: منطقی نیست عراق به عادی‌سازی روابط با عربستان بپردازد و از مسئولان آن استقبال کند بدون اینکه این کشور را به دلیل جنایت‌هایی که در حق مردم و کشور ما کرده، مجازات کند. ریاض مرتکب جنایت کشتار جمعی شده و هزاران عامل انتحاری را وارد شهرها و بازارهای ما کرده و از تروریست‌های داعش و القاعده حمایت کرد. علاوه بر این حملات تحریک‌آمیز طایفه‌ای علیه عراق انجام می‌دهد.

حزب‌الله از ریاض خواست به دلیل جنایت‌هایی که در عراق مرتکب شده و فتواهای تحریک‌آمیز طایفه‌ای که نهادهای مذهبی‌اش صادر می‌کنند عذرخواهی کرده و به عراق و خانواده‌های شهدا و زخمی‌شدگان غرامت بدهد.

پیش از این وزارت خارجه عراق اعلام کرد فؤاد حسین، وزیر خارجه این کشور با فیصل بن فرحان توافقی برای همکاری در زمینه‌های کشاورزی و پتروشیمی امضا کردند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar