برای مشاهده نسخه قدیمی وب سایت کلیک کنید
logo
  1. برگزیده
بین الملل

حزب‌الله عراق برای برقراری روابط با ریاض شرط گذاشت

منبع
ايسنا
بروزرسانی
حزب‌الله عراق برای برقراری روابط با ریاض شرط گذاشت

ايسنا/ گردان‌هاي حزب‌الله عراق تأکيد کرد منطقي نيست اين کشور بدون عذرخواهي طرف سعودي، به ايجاد روابط طبيعي با عربستان و استقبال از مقامات آن بپردازد.

به نقل از شبکه خبري الميادين، گردان‌هاي حزب‌الله عراق در بيانيه‌اي بعد از سفر فيصل بن فرحان، وزير خارجه عربستان به عراق و ديدارش با وزير خارجه و نخست‌وزير اعلام کرد: منطقي نيست عراق به عادي‌سازي روابط با عربستان بپردازد و از مسئولان آن استقبال کند بدون اينکه اين کشور را به دليل جنايت‌هايي که در حق مردم و کشور ما کرده، مجازات کند. رياض مرتکب جنايت کشتار جمعي شده و هزاران عامل انتحاري را وارد شهرها و بازارهاي ما کرده و از تروريست‌هاي داعش و القاعده حمايت کرد. علاوه بر اين حملات تحريک‌آميز طايفه‌اي عليه عراق انجام مي‌دهد.

حزب‌الله از رياض خواست به دليل جنايت‌هايي که در عراق مرتکب شده و فتواهاي تحريک‌آميز طايفه‌اي که نهادهاي مذهبي‌اش صادر مي‌کنند عذرخواهي کرده و به عراق و خانواده‌هاي شهدا و زخمي‌شدگان غرامت بدهد.

پيش از اين وزارت خارجه عراق اعلام کرد فؤاد حسين، وزير خارجه اين کشور با فيصل بن فرحان توافقي براي همکاري در زمينه‌هاي کشاورزي و پتروشيمي امضا کردند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره
اخبار بیشتر درباره