فارس/ رئیس‌جمهور آمریکا طی سخنرانی پذیرش رسمی نامزدی حزب جمهوری‌خواه در انتخابات پیش‌رو، گفت نامزد حزب دموکرات نه تنها ناجی آمریکا نیست بلکه آن را ویران خواهد کرد.

 «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا صبح امروز (جمعه به وقت تهران) با حضور در مراسم روز پایانی کنوانسیون حزب جمهوری‌خواه، رسماََ نامزدی این حزب برای انتخابات ریاست‌جمهوری ماه نوامبر را پذیرفت.

به نوشته رسانه‌های آمریکایی، ترامپ طی سخنرانی یک ساعت و نیمه در این مراسم، از دستاویزهای متعددی برای جمع کردن رأی استفاده کرد، از مبارزه با ویروس «کووید۱۹» گرفته تا اعزام اولین فضانورد به سیاره مریخ!

این رسانه‌ها اما نوشتند ترامپ در حالی از مبارزه با ویروس کرونا صحبت کرد و چین را به دلیل شیوع این بیماری به باد انتقاد گرفت که اکثریت ۱۵۰۰ حضار شرکت‌کننده در این مراسم که به فاصله بسیار کمی از یکدیگر ایستاده بودند، از ماسک تنفسی استفاده نمی‌کردند.

وی همچنین در ادامه تلاش‌ها برای تخریب «جو بایدن» رقیب انتخاباتی خود از حزب دموکرات، با بیان اینکه این ماراتن ریاست‌جمهوری مهمترین انتخابات در تاریخ آمریکاست، گفت مردم باید بین نجات دادن رؤیای آمریکایی (دولت خودش) و تسلیم شدن در برابر جریان رادیکال که افسار آشوب‌طلبان، طغیان‌گران و مجرمان خشن را باز می‌گذارد، یکی را انتخاب کنند.

رئیس‌جمهور آمریکا در حمله به حزب دموکرات اظهار داشت: «آنها ملت شروری (آمریکایی‌ها) را می‌بینند که باید به خاطر گناهانش مجازات شود. جو بایدن ناجی آمریکا نیست و اگر فرصتش را به دست بیاورد ویرانگر عظمت آمریکا خواهد بود».

ترامپ با ادعای اینکه به دلیل دیوارهایی که در مرز با مکزیک کشیده، اکنون مرزهای آمریکا امن‌تر از گذشته است، افزود: «دیوار به زودی کامل خواهد شد و بیشتر از چیزی که انتظار داشتیم مفید است».

وی در ادامه خودستایی‌ها و تعریف و تمجید از اقدامات دولتش، گفت: «خیلی متواضعانه می‌گویم، من بیش از هر رئیس‌جمهور دیگری از زمان آبراهام لینکن، برای جامعه آفریقایی-آمریکایی کار کرده‌ام، همینطور در عرض ۳ سال، بیش از چیزی که جو بایدن در ۴۷ سال خدمت خود انجام داده است».

رئیس‌جمهور آمریکا با بیان اینکه بایدن تمام دوران خدمت خود را در طرف اشتباه تاریخ گذرانده، افزود: «چین از بایدن حمایت می‌کند و عامدانه می‌خواهد که او در انتخابات پیروز شود. اما اگر بایدن پیروز شود، چین کشور ما را تصاحب می‌کند»

ترامپ با اتهام‌زنی دوباره به چین به دلیل شیوع ویروس کرونا، گفت: «چین اجازه داد این ویروس به [کشورهای] خارج بیاید... برنامه بایدن اما راهکاری برای این ویروس نیست، ‌بلکه تسلیم شدن در برابر آن است».

وی مدعی شد که تا پایان سال جاری میلادی (۲۰۲۰) واکسن ویروس کرونا در دولتش تولید خواهد شد و ادامه داد: «برنامه جو بایدن ساخت چین است اما برنامه من ساخت آمریکاست... آنها (دولت بایدن) مناطق حومه شهر را تخریب خواهند کرد و سلاح‌های شما را توقیف می‌کنند. بایدن اسب تروای سوسیالیسم است».

رئیس‌جمهور آمریکا در ادامه ادعاهای تکراری خود، مجدداََ مدعی شد که این ایالات متحده و دولت وی بود که «خلاف تروریستی داعش را به صورت ۱۰۰ درصد نابود کرد».

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar