باشگاه خبرنگاران/ یک پایگاه تحلیلی با اشاره به رهگیری پرواز هفت هواپیمای باری روسیه به سوریه، گمانه زنی‌هایی از ارسال محموله تسلیحاتی مطرح کرد.

به نقل از پایگاه اینترنتی المصدر نیوز، هفت هواپیمای باری روسیه در هفته جاری محموله‌های نامشخص که ادعا می‌شود تسلیحات است را از مسکو به پایگاه هوایی حمیمیم در استان لاذقیه سوریه انتقال دادند.

پایگاه تحلیلی نظامی «آویا پرو» در مطلبی نوشت: طی هفته گذشته هواپیما‌های باری روسیه محموله‌های نامشخصی را از مسکو به پایگاه حمیمیم سوریه منتقل کردند. پس از رهگیری هفت هواپیمای باری بزرگ IL-۷۶ گمانه زنی‌ها حاکی از آن بود که روسیه در حال انتقال محموله تسلیحات به سوریه است.

بر اساس گزارش این پایگاه تحلیلی نخستین بار است که تعداد زیادی هواپیما در مسیری به سوریه مشاهده شده است و همین سوالات زیادی را مطرح می‌کند.

این پایگاه همچنین در گزارش خود مدعی شد روسیه ممکن است از طریق همین مسیر، هواپیما‌های باری حامل تسلیحات را به لیبی -جایی که فدراسیون روسیه در حال حاضر، از ارتش ملی لیبی (LNA) پشتیبانی می‌کند- نیز ارسال کند.

طبق گزارش‌ها، یک کانال تلگرامی اولین جزئیات برنامه پرواز با استناد به تصویری از مسیر را پس از ردیابی هواپیما‌های باری از مسکو به سواحل سوریه منتشر کرد.

بنابر گزارش این پایگاه تلگرامی، گروه بزرگی از هواپیما‌های باری IL-۷۶ امشب از میدان هوایی چاکالوفسکی به محدوده هوایی سوریه وارد شدند. مدت طولانی است که چنین کاروانی از محموله به سوریه مشاهده نشده است. 

برخی گزارش‌ها ادعا می‌کنند وسایل نقلیه زرهی و تجهیزات دفاع هوایی ممکن است در هواپیمای حمل و نقل نظامی IL-۷۶ حمل شوند، مشروط بر اینکه هواپیما‌ها به جمهوری عربی فرستاده شوند، اما در حال حاضر، هیچ اظهارنظر رسمی از سوی وزارت دفاع فدراسیون روسیه یا از مقامات دمشق منتشر نشده است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar