باشگاه خبرنگاران/ يک پايگاه تحليلي با اشاره به رهگيري پرواز هفت هواپيماي باري روسيه به سوريه، گمانه زني‌هايي از ارسال محموله تسليحاتي مطرح کرد.

به نقل از پايگاه اينترنتي المصدر نيوز، هفت هواپيماي باري روسيه در هفته جاري محموله‌هاي نامشخص که ادعا مي‌شود تسليحات است را از مسکو به پايگاه هوايي حميميم در استان لاذقيه سوريه انتقال دادند.

پايگاه تحليلي نظامي «آويا پرو» در مطلبي نوشت: طي هفته گذشته هواپيما‌هاي باري روسيه محموله‌هاي نامشخصي را از مسکو به پايگاه حميميم سوريه منتقل کردند. پس از رهگيري هفت هواپيماي باري بزرگ IL-۷۶ گمانه زني‌ها حاکي از آن بود که روسيه در حال انتقال محموله تسليحات به سوريه است.

بر اساس گزارش اين پايگاه تحليلي نخستين بار است که تعداد زيادي هواپيما در مسيري به سوريه مشاهده شده است و همين سوالات زيادي را مطرح مي‌کند.

اين پايگاه همچنين در گزارش خود مدعي شد روسيه ممکن است از طريق همين مسير، هواپيما‌هاي باري حامل تسليحات را به ليبي -جايي که فدراسيون روسيه در حال حاضر، از ارتش ملي ليبي (LNA) پشتيباني مي‌کند- نيز ارسال کند.

طبق گزارش‌ها، يک کانال تلگرامي اولين جزئيات برنامه پرواز با استناد به تصويري از مسير را پس از رديابي هواپيما‌هاي باري از مسکو به سواحل سوريه منتشر کرد.

بنابر گزارش اين پايگاه تلگرامي، گروه بزرگي از هواپيما‌هاي باري IL-۷۶ امشب از ميدان هوايي چاکالوفسکي به محدوده هوايي سوريه وارد شدند. مدت طولاني است که چنين کارواني از محموله به سوريه مشاهده نشده است. 

برخي گزارش‌ها ادعا مي‌کنند وسايل نقليه زرهي و تجهيزات دفاع هوايي ممکن است در هواپيماي حمل و نقل نظامي IL-۷۶ حمل شوند، مشروط بر اينکه هواپيما‌ها به جمهوري عربي فرستاده شوند، اما در حال حاضر، هيچ اظهارنظر رسمي از سوي وزارت دفاع فدراسيون روسيه يا از مقامات دمشق منتشر نشده است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar