ايسنا/ يک مسئول فلسطيني اعلام کرد هماهنگ کننده روند صلح سازمان ملل براي حل بحران درآمدهاي مالياتي فلسطين با رژيم صهيونيستي ميانجيگري مي‌کند.

به نقل از روزنامه فرامنطقه‌اي القدس العربي، اين مسئول فلسطيني اعلام کرد: نيکولاي ملادينوف، هماهنگ‌کننده ويژه سازمان ملل در روند صلح پيشنهاداتي را به دو طرف فلسطيني و اسرائيلي ارائه کرد تا مکانيزم جايگزيني براي ازسرگيري تحويل درآمدهاي مالياتي به فلسطين ايجاد کنند.

اين مسئول گفت: از جمله پيشنهادات ملادينوف اين است که تيم سازمان ملل بررسي فاکتورهاي مالياتي ميان دو طرف را برعهده بگيرد اين درحالي است که اسرائيل بر مخالفت با مداخله طرف سوم در اين پرونده پافشاري مي‌کند.

اقدام ملادينوف با حمايت اتحاديه اروپا در سايه خطر وضعيت وخيم مالي بي‌سابقه تشکيلات خودگردان فلسطين صورت گرفته است. 

ملادينوف در رام‌الله با شکري بشاره، وزير دارايي فلسطين ديدار کرد. بشاره بر لزوم فشار بر اسرائيل براي پايبندي به توافق‌هاي بين المللي و توقف نقض‌هاي مالي تأکيد کرد.

ملادينوف همچنين با حسين الشيخ، عضو کميته مرکزي فتح و رئيس هيئت کل امور مدني در تشکيلات خودگردان فلسطين براي بررسي پرونده بحران مالي ديدار کرد.

تشکيلات خودگردان فلسطين بعد از تصميم رژيم صهيونيستي براي الحاق بخش‌هايي از کرانه باختري با تحويل اموال حاصل از درآمدهاي مالياتي از اين رژيم مخالفت کرد.

به گفته مسئولان فلسطيني درآمدهاي مالياتي حدود ۶۰ الي ۷۰ درصد بودجه فلسطين را تشکيل مي‌دهد و قطع آن بحران مالي را وخيم مي‌کند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar