ايرنا/ رسانه هاي آمريکا روز جمعه گفتند: دونالد ترامپ رئيس جمهوري آمريکا در سخنراني حدود يک ساعته پنجشب شب (به وقت محلي) براي پذيرش نامزدي حزب جمهوري خواه براي دومين بار، با حمله شديد بر جو بايدن رقيب دموکرات خود، دست‌کم ۲۰ ادعاي نادرست مطرح کرده است.

 به گزارش خبرگزاري رويترز و شبکه سي ان ان؛ ترامپ با ناديده گرفتن انتقادها از استفاده از کاخ سفيد به عنوان محل کار رسمي خود براي اهداف حزبي و سياسي، در چهارمين و آخرين شب همايش انتخاباتي حزب جمهوري خواه، ۴۱ بار نام بايدن را بر زبان راند، در حالي که بايدن در سخنراني اخير انتخاباتي خود حتي يک بار نام ترامپ را نبرده است.

ترامپ در حالي بايدن را چپگراي افراطي معرفي کرد که وي به عنوان سياستمداري حرفه اي سابقه طولاني از ميانه روي در پشت سرخود دارد و به آمريکائيان هشدار داد در صورتي که به بايدن فرصتي داده شود،بزرگي ايالات متحده را نابود خواهد کرد و اين کشور را به سوي بي قانوني خواهد راند.

در حالي که همه گيري گسترده ويروس کرونا در حدود ۶ ماه گذشته بيش از ۱۸۰ هزار شهروند ايالات متحده را به گام مرگ کشانده است، ترامپ بدون استفاده از ماسک براي حدود هزار نفر که بي توجه به رعايت مقررات بهداشتي گردآمده بودند، مدعي موفقيت دولتش در مبارزه با بيماري کوويد – ۱۹ شد.

ترامپ همچنين با اشاره به بالاگرفتن تنش هاي نژادي در آمريکا در پي خشونت هاي مهارنشده ماموران پليس عليه رنگين پوستان و تيراندازي بي دليل به سياهپوستان که منجر به کشته شدن هشت مامور پليس در ايالت هاي تگزاس و لوئيزيانا شد، قول داد که به آشوب و ناآرامي پايان دهد.

ترامپ دستور به ارتش آمريکا براي اجراي اقدام تروريستي به شهادت رساندن سردار قاسم سليماني را، يکي از پيروزي هاي دوره نخست رياست جمهوري اش، برشمرد.

به گزارش ايرنا؛ ترامپ روز پنجشنبه در سخناني تمسخر و توهين آميز نسبت به رقيب دمکرات خود، خواستار آزمايش اعتياد به مواد مخدر از او، پيش از مناظره شده بود.

بايدن برخلاف توصيه‌هاي نانسي پلوسي رئيس مجلس نمايندگان به شبکه ‌ام اس ان بي‌سي گفت که حاضر است با ترامپ مناظره کند.

 ترامپ در رقابت‌هاي انتخاباتي ۲۰۱۶ با هيلاري کلينتون رقيب دموکرات خود نيز بارها از شگرد اهانت و تحقير طرف مقابل استفاده کرد و مستندي هم به نام «ترامپ، هنر اهانت» در اين باره در آمريکا ساخته شده است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar