ايرنا/ وزارت امور خارجه روسيه در پي اخراج يک ديپلمات روس از نروژ، سفير اين کشور را احضار کرد.

به گزارش خبرگزاري ريانووستي، در رابطه با اخراج يک ديپلمات روس از اسلو ،«رونه رسالاندا» سفير نروژ در مسکو به وزارت امور خارجه روسيه احضار شد. 

اداره امنيت پليس نروژ (PST) اواسط ماه اوت از دستگيري يک مرد ۵۰ ساله خبر داد که مظنون به تحويل اطلاعات محرمانه دولتي به سازمان تجسس روسيه است. 

وزارت امور خارجه نروژ روز چهارشنبه اعلام کرد که يک ديپلمات روس مرتبط با پرونده متهم به جاسوسي روسيه را اخراج کرده است.

به گزارش خبرگزاري آسوشيتدپرس از کپنهاگ؛ يک مقام وزارت امور خارجه نروژ گفت به سفير روسيه اطلاع داده شده که يکي از کارکنانش در نروژ به علت ارتکاب اقداماتي که با نقش و جايگاه وي به عنوان ديپلمات همخواني ندارد، نامطلوب شناخته شده است و بايد اين کشور را ترک کند.   

مشخص نيست که اين ديپلمات اخراج شده، افسر اطلاعاتي روسيه بوده که مقام هاي نروژ گفته اند روز شنبه هنگام ملاقات با يک متهم به جاسوسي در رستوراني در اوسلو، دستگير شده است.  

نام اين فرد دستگير شده به صورت رسمي اعلام نشده است و تنها گفته شده که يک شهروند حدود ۵۰ ساله نروژ متولد خارج است. شبکه خبري «ان آر کي» نروژ اعلام کرد که وي «هارشارن سينگه تاثگار» نام دارد.

اما کارفرماي اين مرد گفت که وي عازم يک طرح صنعتي در باره چاپ سه بعدي بوده، دسترسي به منابع امنيتي نداشته و بر روي طرح هاي صنايع دفاعي، نيروهاي مسلح يا ديگر سازمان هاي دولتي نروژ فعاليت نمي کرده است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar