فارس/ همزمان با سخنراني ترامپ براي اعلام نامزدي در انتخابات رياست جمهوري، صدها نفر از مردم آمريکا با تجمع مقابل کاخ سفيد خواستار کناره گيري وي از قدرت شدند.

همزمان با سخنراني «دونالد ترامپ» رئيس جمهور آمريکا در آخرين شب نشست ملي مجمع انتخاباتي حزب جمهوريخواه، صدها نفر از معترضان آمريکايي با تجمع مقابل کاخ سفيد عليه نژادپرستي و سياستهاي دولت واشنگتن دست به تظاهرات زدند.

براساس گزارش تلگراف، درحاليکه ترامپ در سخنراني خود پذيرش دعوت حزب براي نامزدي در انتخابات رياست جمهوري را اعلام کرد معترضان در مقابل کاخ سفيد شعارهايي عليه وي سر دادند و خواستار کناره گيري وي از قدرت شدند. 

براساس اين گزارش، معترضان با خشم و عصبانيت شعار مي‌دادند، «ترامپ/پنس همين الان کناره گيري کنيد». 

يکي از معترضان به خبرگزاري فرانسه گفته: ترامپ و مايک پنس هيچ کاري انجام نخواهند داد چرا که آنها رنگين پوست نيستند که در خيابان هدف تيراندازي قرار بگيرند.

تظاهرات ضدنژاد پرستي در حالي مقابل کاخ سفيد برگزار شد که چند صد متر آنطرف‌تر در بخش جنوبي محوطه کاخ سفيد، ترامپ در حال تعريف از خود و سياستهاي دولتش براي پذيرفتن نامزدي حزب بود.

به نوشته رسانه‌هاي آمريکايي، ترامپ طي سخنراني يک ساعت و نيمه در اين مراسم، از دستاويزهاي متعددي براي جمع کردن رأي استفاده کرد، از مبارزه با ويروس «کوويد۱۹» گرفته تا اعزام اولين فضانورد به سياره مريخ!

وي همچنين در ادامه تلاش‌ها براي تخريب «جو بايدن» رقيب انتخاباتي خود از حزب دموکرات، با بيان اينکه اين ماراتن رياست‌جمهوري مهمترين انتخابات در تاريخ آمريکاست، گفت مردم بايد بين نجات دادن رؤياي آمريکايي (دولت خودش) و تسليم شدن در برابر جريان راديکال که افسار آشوب‌طلبان، طغيان‌گران و مجرمان خشن را باز مي‌گذارد، يکي را انتخاب کنند.

تظاهرات عليه نژادپرستي از زمان قتل «جورج فلويد» شهروند سياه پوست به دست يک پليس سفيدپوست در سرتاسر آمريکا شروع شد و خيلي زود به تظاهرات عليه دولت و سياستهاي وي نيز منجر شد. 

مواضع ترامپ عليه معترضان مسالمت جو باعث خشم بيشتر معترضان شد و دامنه آن را گسترده‌تر کرد. دولت آمريکا براي مهار اعتراضات در چندين ايالت اين کشور از نيروهاي ويژه ارتش هم کمک گرفت با اين حال اعتراضات در برخي از ايالتها از جمله ايالت اورگن و ويسکانسين همچنان ادامه دارد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar