فارس/ همزمان با سخنرانی ترامپ برای اعلام نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری، صدها نفر از مردم آمریکا با تجمع مقابل کاخ سفید خواستار کناره گیری وی از قدرت شدند.

همزمان با سخنرانی «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در آخرین شب نشست ملی مجمع انتخاباتی حزب جمهوریخواه، صدها نفر از معترضان آمریکایی با تجمع مقابل کاخ سفید علیه نژادپرستی و سیاستهای دولت واشنگتن دست به تظاهرات زدند.

براساس گزارش تلگراف، درحالیکه ترامپ در سخنرانی خود پذیرش دعوت حزب برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری را اعلام کرد معترضان در مقابل کاخ سفید شعارهایی علیه وی سر دادند و خواستار کناره گیری وی از قدرت شدند. 

براساس این گزارش، معترضان با خشم و عصبانیت شعار می‌دادند، «ترامپ/پنس همین الان کناره گیری کنید». 

یکی از معترضان به خبرگزاری فرانسه گفته: ترامپ و مایک پنس هیچ کاری انجام نخواهند داد چرا که آنها رنگین پوست نیستند که در خیابان هدف تیراندازی قرار بگیرند.

تظاهرات ضدنژاد پرستی در حالی مقابل کاخ سفید برگزار شد که چند صد متر آنطرف‌تر در بخش جنوبی محوطه کاخ سفید، ترامپ در حال تعریف از خود و سیاستهای دولتش برای پذیرفتن نامزدی حزب بود.

به نوشته رسانه‌های آمریکایی، ترامپ طی سخنرانی یک ساعت و نیمه در این مراسم، از دستاویزهای متعددی برای جمع کردن رأی استفاده کرد، از مبارزه با ویروس «کووید۱۹» گرفته تا اعزام اولین فضانورد به سیاره مریخ!

وی همچنین در ادامه تلاش‌ها برای تخریب «جو بایدن» رقیب انتخاباتی خود از حزب دموکرات، با بیان اینکه این ماراتن ریاست‌جمهوری مهمترین انتخابات در تاریخ آمریکاست، گفت مردم باید بین نجات دادن رؤیای آمریکایی (دولت خودش) و تسلیم شدن در برابر جریان رادیکال که افسار آشوب‌طلبان، طغیان‌گران و مجرمان خشن را باز می‌گذارد، یکی را انتخاب کنند.

تظاهرات علیه نژادپرستی از زمان قتل «جورج فلوید» شهروند سیاه پوست به دست یک پلیس سفیدپوست در سرتاسر آمریکا شروع شد و خیلی زود به تظاهرات علیه دولت و سیاستهای وی نیز منجر شد. 

مواضع ترامپ علیه معترضان مسالمت جو باعث خشم بیشتر معترضان شد و دامنه آن را گسترده‌تر کرد. دولت آمریکا برای مهار اعتراضات در چندین ایالت این کشور از نیروهای ویژه ارتش هم کمک گرفت با این حال اعتراضات در برخی از ایالتها از جمله ایالت اورگن و ویسکانسین همچنان ادامه دارد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar