تسنيم/ جديدترين اخبار کرونايي نشان مي دهد که نفس صنعت توريسم بسياري کشورهاي اروپايي در دوران کرونا به شماره افتاده و آمار مبتلايان روزانه در فرانسه هم از مرز ۶ هزار نفر عبور کرده است.

کرونا اخيرا در اروپا با شدت بيشتري جولان مي دهد و آمار روزانه مبتلايان در بسياري کشورهاي اروپايي مجددا سرعت زيادي به خود گرفته و مقامات اروپايي را به شدت نگران رده است.
جديدترين اخبار کرونايي از اتحاديه اروپا حاکي از آن است که آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان در سخناني از شهروندان خود بابت رعايت محدوديت ها در دوران کرونا تشکر کرده و گفت آلمان تا به حال از تجربيات بد مانند آنچه برخي کشورها به آن دچار شده اند مصون مانده است. وي اين شرايط را حاصل همچنين سيستم بهداشت و سلامت خوب در کشورش دانست.
مرکل همچنين بر لزوم توجه به اقشار به شدت آسيب ديده از بحران کرونا تاکيد کرده و هدف سياست خود در بحران کرونا را بخصوص حفظ انسجام اجتماعي عنوان کرد.

تاکيد مرکل بر لزوم باز نگه داشته شدن مدارس در پاييز و زمستان
وي همچنين اهداف کرونايي دولت در پاييز و زمستان پيش رو را اعلام کرده و گفت: در کنار حفظ انسجام اجتماعي اين مسئله مهم است که مدارس و مهد کودک ها در اين دوران باز نگه داشته شوند.
وي افزود: ما بايد هم اقدامات لازم را انجام دهيم تا کودکان ما بازنده اين بحران نباشند. وي همچنين بر لزوم حفظ روند بهبود اقتصادي در اين دوران تاکيد کرد.

مرکل: همچنان تا مدتها بايد با کرونا زندگي کنيم
مرکل همچنين پايان به زودي اين بحران را پيش بيني نکرده و گفت: ما همچنان تا مدتها بايد با اين ويروس زندگي کنيم.
مرکل که در کنفرانس تابستاني خود سخن مي گفت درباره افزايش جديد آمار مبتلايان به کرونا ابراز نگراني کرده و اوضاع را جدي دانست.
وي تاکيد کرد که مي خواهد اتحاديه اروپا در دوران رياست دوره اي آلمان به خوبي و قدرتمندانه از اين بحران خارج شود. وي ابراز اميدواري کرد که صندوق نجات اتحاديه اروپا براي مبارزه با عواقب اقتصادي بحران کرونا موثر باشد.
بر اساس اطلاعات انستيتو رابرت کخ آلمان آمار جديد مبتلايان به کرونا در عرض 24 ساعت در اين کشور 1571 مورد بوده است .

نارضايتي شهروندان انگليسي از نحوه برخورد دولت با بحران کرونا
نتايج اين نظر سنجي که از طرف موسسه پيو انجام شده است نشان مي دهد که همچنين در کشورهاي هلند، کره جنوبي، ايتاليا، سوئد ، بلژيک ، فرانسه، ژاپن و اسپانيا هم اکثر شهروندان برخورد با بحران کرونا را مثبت ارزيابي مي کنند.
تنها در انگليس و آمريکا نظر اکثر شهروندان درباره نحوه برخورد با ويروس کرونا منفي بوده است.

اوضاع وخيم صنعت توريسم فرانسه
صنعت توريسم فرانسه هم به دليل بحران کرونا با کاهش درآمد و ضرهاي ميلياردي مواجه شده است. بر اساس اطلاعات مقامات مربوطه در نيمه ابتدايي سال جاري ميلادي حدود 14.3 ميليون توريست کم تري نسبت به اين دوره زماني در سال قبل از آن به پاريس آمدند. در حالي که در سال 2019 در اين دوره زماني حدود 23.7 ميليون نفر به پاريس آمدند اما در سال 2020 تنها 9.4 ميليون نفر به اين شهر فرانسه سفر کردند. اين موجب کاهش درآمد حدود 6.4 ميليارد يورويي نسبت به سال گذشته شده است.

انتقاد شرکت لوفت هانزاي آلمان از تغيير رويکرد برلين در مهار کرونا
شرکت هواپيمايي لوفت هانزاي آلمان هم درباره عواقب حذف قانون تست هاي اجباري براي مسافران و جايگزين کردن طرح قرنطينه اجباري هشدار داده است.
وزير بهداشت آلمان اخيرا به دليل محدوديت ظرفيت تست گيري ها قانون تست گيري مجاني براي مسافران از مناطق بحراني را لغو کرده و به جاي آن طرح قرنطينه اجباري مسافران را در دستور کار قرار داده است.

خطر ورشکستگي در انتظار صنعت توريسم آلمان
بحران کرونا همچنين موجوديت بسياري از شرکت ها که در زمينه توريسم آلمان فعال هستند را در معرض خطر قرار داده است. بر اساس نظر سنجي انجمن مسافرتي (DRV) آلمان از تقريبا 650 شرکتي که در يک نظرسنجي شرکت کرده اند تقريبا بيش از 60 درصد خود را در معرض تهديد مستقيم به ورشکستگي مي بينند.


رکورد جديد آمار مبتلايان روزانه در جزاير قناري اسپانيا
در جزاير قناري اسپانيا هم آمار جديد ابتلا به کرونا رکورد جديدي به دست آورده است. نهادهاي بهداشتي اين منطقه شب گذشته از ابتلاي 338 مورد جديد به کرونا در اين منطقه در 24 ساعت گذشته خبر دادند که بالاترين آمار از زمان شيوع کرونا در ماه مارس در اين منطقه بوده است. مقامات اين منطقه حالا به شدت نگرانند که در ليست مناطق خطر کرونايي قرار گرفته و آسيب هاي جدي بببيند.

طرح استفاده اجباري از ماسک در فضاهاي باز پاريس
استفاده اجباري از ماسک در تمام مناطق شهري پاريس اعمال مي شود و از صبح جمعه همه شهروندان اين شهر ملزم به رعايت اين محدوديت ها هستند. بر اساس تصميمات اتخاذ شده نقض کنندگان اين قانون بايد تا 135 يورو جريمه بپردازند. اين خبر را نخست وزير فرانسه شب گذشته اعلام کرد. دولت فرانسه با اين تصميم به افزايش آمار مبتلايان جديد در کشور واکنش نشان داده است. اخيرا بيش از 6 هزار نفر در فرانسه در عرض 24 ساعت به کرونا مبتلا شده اند که بيشترين ميزان آمار مبتلايان روزانه از اواسط ماه مي بوده است.

در بسياري از شهرهاي بزرگ فرانسه استفاده اجباري از ماسک مقرر شده است.

حدود 21 منطقه از 100 منطقه اداري فرانسه تا به حال در ليست مناطق قرمز کرونايي قرار گرفته اند.

جديدترين آمار مبتلايان به کرونا در اروپا
بر اساس جديدترين آمارهاي منتشر شده تا به حال در اسپانيا حدود 451792 نفر به کرونا مبتلا شده و 28996 نفر هم در اثر ابتلا به اين بيماري جان خود را از دست داده اند.
در انگليس هم تا به حال 330368 نفر به کرونا مبتلا شده و 41477 نفر هم در اثر ابتلا به اين بيماري جان خو را از دست داده اند.

بر اساس جديدترين آمارها در ايتاليا هم تا به حال 263949 نفر به کرونا مبتلا شده و 35463 نفر هم در اثر ابتلا به اين بيماري جان خود را از دست داده اند.

در فرانسه هم تا به حال 259698 نفر به کرونا مبتلا شده و 30576 نفر هم در اثر ابتلا به اين بيماري جان خود را از دست داده اند.

آلمان هم به شدت تحت تاثير اين بيماري قرار گرفته و تا به حال 240565 نفر به اين بيماري مبتلا شده و 9359 نفر هم در اثر ابتلا به اين بيماري جان خود را از دست داده‌اند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar