تسنيم/ يک شبکه خبري آمريکايي به بررسي آخرين شب نشست مجمع حزب جمهوريخواه و نکات مهم مطرح شده در آن پرداخته است.

به گزارش سي ان ان، شب پاياني نشست مجمع ملي حزب جمهوريخواه در شرايطي برگزار شد که اهداف اصلي سخنرانان بيش از پيش براي افکار عمومي روشن شده است: جذب مجدد حمايت زنان، بي توجهي مشهود به بحران ويروس کرونا و متقاعد کردن مردم آمريکا نسبت به اين مساله که رئيس جمهور، نژادپرست نيست.
بر اساس اين گزارش، گرچه ترامپ و متحدان و همفکرانش در کاخ سفيد تلاش زيادي کرده اند تا محورهاي اصلي سخنراني هاي خود در اين مجمع را حول محور اين سه هدف اصلي قرار دهند ولي بيرون از کاخ سفيد، وضعيت کاملا متفاوت است. تجمعات انتخاباتي که ترامپ تشکيل مي دهد، تقريبا در هيچ جاي ديگري امکان پذير نيست، آن هم با توجه به بحران شيوع ويروس کرونا. پيام هاي توهين آميز وي در توئيتر تاحد زيادي نشان مي دهد اظهارات وي با اين پيام ها بعضا در تضاد و تناقض است به خصوص موضع وي درباره نژادپرستي و اعتراضات اخير در سراسر آمريکا.
با اين حال ترامپ و متحدانش باز هم از بينندگان مي خواهند تا به چيزي که آنها مي گويند اعتقاد و باور داشته باشند نه چيزي که خودشان در واقعيت با آن زندگي مي کنند.
ترامپ مدعي شده است که تلاش هاي وي براي مقابله با ويروس کرونا مبتني بر علم، حقايق و آمارها است، بر خلاف مثال هاي زيادي که وي عملکرد کاملا متناقضي داشته است از جمله عدم استفاده از ماسک در تجمعات و سخنراني هايي که شرکت مي کند.

تخريب نامزد رقيب؛ راهبرد اصلي ترامپ در رقابت هاي انتخاباتي
وي مدعي است که تلاش هاي زيادي نسبت به روساي جمهور قبلي آمريکا براي بهبود وضعيت جامعه سياهپوستان انجام داده است ولي حتي حاضر نشده است با مسائلي از جمله نژادپرستي سيستماتيک در آمريکا مقابله کند.
شب پاياني نشست مجمع ملي حزب جمهوريخواه در حالي برگزار شد که ترامپ نتوانست اختلاف موجود در نظرسنجي هاي منتشر شده را با جو بايدن کاهش دهد. عملکرد ضعيف دولت ترامپ در مقابله با شيوع ويروس کرونا يکي از مهمترين علل عقب ماندن وي در نظرسنجي هاست.
بسياري از سخنرانان در نشست مجمع حزب جمهوريخواه به گونه اي در اين رويداد حاضر شدند که گويي بحران کرونا وجود ندارد. بسياري از شرکت کنندگان نيز بدون استفاده از ماسک، فاصله اجتماعي را نيز رعايت نکرده اند.
بي شک شيوع ويروس کرونا هنوز تمام نشده و در 3 روز نخست برگزاري مجمع حزب جمهوريخواه بيش از 3200 آمريکايي ديگر نيز جان خود را بر اثر ابتلا به اين ويروس از دست داده اند که تعداد اين قرباني ها بيشتر از کشته شدگان حملات تروريستي 11 سپتامبر 2001 است.
سخنرانان اين مراسم تنها اقدام به محکوم کردن اعتراضات خشونت آميز در شهرهاي مختلف کردند ولي هيچ اشاره اي به تيراندازي نژادپرستانه به ياکوب بليک شهروند سياهپوست در شهر کنوشا نداشتند.
راهبرد اصلي ترامپ و مشاوران و دستيارانش در رقابت هاي انتخاباتي، تخريب نامزد رقيب با روش هاي مختلف بوده است. اين راهبرد تاکنون براي بسياري از راي دهندگان نخ نما شده است. وي در تازه ترين اظهاراتش، بايدن را اسب تروجان سوسياليسم ارزيابي کرده است، دقيقا مثل برني سندرز.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar