فارس/ سازمان‌دهندگان اعتراضات ضد عملکرد کابينه و پرونده‌هاي فساد نخست‌وزير رژيم صهيونيستي مي‌گويند روز شنبه از ساعت ۹ شب تظاهرات را به صورت همزمان در ۱۸ شهر برگزار مي‌کنند.

جنبش اعتراضي عليه «بنيامين نتانياهو» نخست‌وزير رژيم صهيونيستي، که از چند ماه پيش در پي آغاز روند دادرسي پرونده‌هاي فساد وي در دادگاه و همچنين عملکرد ضعيف کابينه او در مقابله با شيوع ويروس کرونا آغاز شده و هر روز بر مشارکت‌کنندگان آن نيز افزوده شده است، قرار است در هفته آينده نيز ادامه داشته باشد.

به نوشته روزنامه «جروزالم‌پست»، اين جنبش اعتراضي عليه نتانياهو که ديگر به سطح بين‌المللي نيز کشيده شده، روز شنبه (فردا) گامي رو به جلو برمي‌دارد و به صورت همزمان در ۱۸ شهر از کشورهاي مختلف جهان تظاهرات برگزار مي‌کند.

بر اين اساس، تظاهرات مذکور از ساعت ۹ شب به وقت فلسطين اشغالي آغاز خواهد شد و به صورت زنده از صفحات شبکه اجتماعي فيسبوک پخش خواهد شد. در فلسطين اشغالي نيز معترضان مقابل اقامتگاه نتانياهو در قدس اشغالي تجمع مي‌کنند.

در چهار هفته گذشته، صهيونيست‌هاي ساکن آمريکا و همچنين ديگر کشورها به برگزاري تجمعات اعتراضي در همبستگي با تظاهرات چند هزار نفري در فلسطين اشغالي پرداخته و همصدا با آنها خواستار استعفاي نتانياهو از نخست‌وزيري شدند.

به نوشته جروزالم‌پست، شهرهايي که گفته شده تظاهرات ضد نتانياهو در آنها برگزار مي‌شود، شامل قدس اشغالي، آمستردام، بوستون، نيويورک، آتلانتا، شيکاگو، سان‌فرانسيسکو، تورنتو، بازل، لس‌آنجلس، ونکوور، برلين، ميامي، اسکو، مادريد، پاريس، کپنهاگن و واشنگتن مي‌شود.

طي هفته‌هاي اخير ساکنان شهرهاي مختلف فلسطين اشغالي از جمله تل‌آويو و قدس اشغالي با برگزاري تظاهرات چند باره، اعتراضات خود را به سياست‌هاي مختلف نتانياهو از جمله طرح اشغال سي درصدي کرانه باختري، افزايش اختيارات نيروهاي امنيتي به بهانه مقابله با ويروس کرونا و همچنين پرونده‌هاي فساد وي نشان داده‌اند.

شبکه ۱۲ تلويزيون اسرائيل چندي پيش گزارش داد که يک مقام ارشد پليس اين رژيم در جلسات محرمانه و پشت درب‌هاي بسته اعتراف کرده است که «اسرائيل در وضعيت آشوب اجتماعي قرار دارد»

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar